Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 25 maja 2024
Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
pochmurno
24°C

Wizyta w Niemczech

Ocena 0/5

„Co dalej z Europą - chcemy mieć coś do powiedzenia”

Grupa złożona z sześciorga uczniów: Kingi Pietrołaj, Julli Dunaj, Sebastiana Sadego z VTOŚ oraz Hanny Kazimierczak, Klaudii Kwiatkowskiej i Gracjana Króla z IIITH wraz z nauczycielami języka angielskiego, panią Małgorzatą Brzustowicz i panem Mariuszem Spychajem, w dniach 22-24.04.2024 r. miała zaszczyt gościć w niemieckim Bundestagu na spotkaniu z posłem Mathiasem Papendieckiem, członkiem socjaldemokratycznej partii Niemiec, posłem do Parlamentu Niemieckiego od 2021 roku. Wizytę tę poprzedziła trójstronna konferencja uczniowska w auli OSZ – Fürstenwalde, reprezentowana przez młodzież holenderską, niemiecką i polską. Młodzi ludzie pracowali na warsztatach w czterech panelach tematycznych:

  • Zrównoważona konsumpcja i produkcja;
  • Przemysł, innowacje i infrastruktura;
  • Wysokiej jakości edukacja;
  • Przystępna cenowa i czysta energia.

Wypracowane podczas warsztatów wnioski zostały zaprezentowane w Bundestagu na forum dyskusyjnym z M. Papendieckiem. Uczniowie mieli możliwość swobodnej dyskusji, zadawania pytań. Konferencja była prowadzona w języku angielskim.

Była też chwila oddechu po ciężkiej pracy, uczniowie zwiedzili najważniejsze miejsca w Berlinie: Plac Poczdamski, Bramę Brandenburską, oraz miejsce pamięci Holokaustu.

Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu koordynatorce projektu, pani Teresie Wiśniewskiej, która od lat aktywnie współpracuje ze szkołą OSZ Oder-Spree w w Fürstenwalde.

Małgorzata Brzustowicz i Mariusz Spychaj

Galeria zdjęć

0D629693-C3E1-476A-8E3D-958A29FEF407 1570F70F-9491-4A0A-AA48-A4C386EBA286 92583507-1474-4B1D-8ACB-CC01B37D1617 735570564 Bez nazwy (1) Bez nazwy IMG_4596 IMG_4599 IMG_4602 IMG_4621
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.