Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
deszcz
6°C

Recytacje Emilii Mehmedov z sukcesami

Ocena 0/5

W naszej szkole mamy długie tradycje recytatorskie. Bywały i sukcesy, ale zdarzały się również lata posuchy. Ciesząc się z sukcesów Emilii Mehmedov z IIITOŚ, jesteśmy jednak równie stremowani jak ona podczas występów, bo brakuje nam uczniów klas młodszych, którzy połknęliby bakcyla sceny. Odważni na co dzień, na scenę uczniowie wchodzą sparaliżowani, a raczej w ogóle unikają wejścia. Dlatego chcemy przedstawić Wam Emilię. Jest odważna i podejmuje wyzwania, bo przecież z wyzwań składa się życie.

Emilia podejmuje wyzwania trudne. 21.03.2024 r wzięła udział w poważnym finale regionalnym ogólnopolskiego konkursu „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”, zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej – Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Stowarzyszenie „Rodzina więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück” oraz Miasto Rudę Śląską. Do etapu ogólnopolskiego jury: dr Zbigniew Stanuch (Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN w Szczecinie), pani Paulina Matuszewska (Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie) oraz pan Jakub Wojewoda (Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie) zakwalifikowano tylko jedną dziewczynę z Koszalina, ale po konkursie dwaj członkowie jury: dr Zbigniew Stanuch oraz pan Jakub Wojewoda podeszli do Emilii i chwilę z nią rozmawiali. Jak powiedział na wstępie Konkursu pan Jakub Wojewoda, słowa mają moc ocalać piękno, ale mogą ocalić również pamięć. Nasza Emilia zaprezentowała się znakomicie i pamięć o ofiarach faszyzmu została przez nią ocalona.

Następnego dnia, 22.03.2024 r., Emilia wzięła udział w najstarszym w Polsce 69. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, który odbył się w gościnnym Choszczeńskim Domu Kultury. Zadanie trudne, bo należy przygotować fragment prozy i wiersz o łącznej długości 10 minut. Emilia zaprezentowała wiersz Federica Garcii Lorki „Cygańska mniszka” oraz fragment „Księgi apokryfów” Karela Čapka zatytułowany „Marta i Maria”. Teksty wykonała brawurowo. Jury w osobach pani Lilli Rybki, pani Agnieszki Szuby oraz pani Karoliny Pater dało się przekonać, a nawet zachwycić, i Emilka została zakwalifikowana do finału wojewódzkiego. Jedziemy do Kołobrzegu!

Są z nami jeszcze inni recytatorzy ze starszych klas: Weronika Mazurek i Kinga Pietrołaj z VTOŚ oraz Jakub Poźniak z IIA, ale bardzo chcemy zachęcać młodszych. Nie rezygnujcie zbyt szybko. Jeśli tylko komuś zaświeci się w głowie światełko - „A może ja!” - to już dobry początek. Światełka nigdy nie gasimy.

Piotr Figas

Galeria zdjęć

Recytacje Emilii Mehmedov 9 Recytacje Emilii Mehmedov 8 Recytacje Emilii Mehmedov 7 Recytacje Emilii Mehmedov 6 Recytacje Emilii Mehmedov 5 Recytacje Emilii Mehmedov 4 Recytacje Emilii Mehmedov 3 Recytacje Emilii Mehmedov 2 Recytacje Emilii Mehmedov 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.