Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
deszcz
6°C

XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg

Ocena 0/5

15.03.2024 r. w Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie odbył się XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg. W tym ważnym konkursie, upamiętniającym los jeńców polskich, po raz kolejny wzięli udział recytatorzy Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie.

W ostatnich latach zdarzały się nam nagrody lub wyróżnienia, tym razem jednak reprezentanci Drezdenka byli bezkonkurencyjni. Dla nas liczy się to, że możemy poznać z bliska kawałek historii, bo podczas Konkursu kolejni nasi reprezentanci odkrywają trudne wiersze napisane przez polskich oficerów - jeńców obozu, oraz zwiedzają muzeum.

Jesteśmy dumni z tego, że Kinga Pietrołaj i Weronika Mazurek z VTOŚ, a także debiutujący Jakub Poźniak z IIA udźwignęli treści, z którymi młody człowiek niekoniecznie ma po drodze. Godne upamiętnienie obrońców Ojczyzny jest wartością samą w sobie.

Cieszą nas dobre słowa członków jury, szczególnie dr. hab. inż. Jacka Trojanowskiego kpt. – Członka Stowarzyszenia Woldenberczyków, a także Burmistrza Dobiegniewa, Pani Sylwii Łaźniewskiej, którzy pocieszali naszego stremowanego Jakuba, wspominając swoje pierwsze wystąpienia publiczne. Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy również Dyrekcji Muzeum Woldenberczyków za zaproszenie i deklarujemy uczestnictwo w kolejnym Konkursie.

Piotr Figas

Galeria zdjęć

XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 19 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 18 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 17 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 16 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 15 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 14 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 13 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 12 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 11 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 10 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 9 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 8 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 7 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 6 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 5 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 4 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 3 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 2 XXI Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu IIC Woldenberg 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.