Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 lipca 2024
Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
pochmurno
24°C

Piknik ekologiczny Klubu Ekologa

Ocena 0/5

4 czerwca 2024 r. w przededniu Święta Szkoły i zaplanowanego tego dnia Pikniku Ekologicznego rozstrzygnięto konkurs plastyczny, zorganizowany przez Klub Ekologa w ZS Nr 2, zatytułowany „Drugie życie rzeczy”. Zadaniem uczestników było oryginalne przetworzenie odpadów, tak, by zyskały nową funkcję. W pracach jury wzięły udział: pani Barbara Krawczyk, pani Elwira Kotarska, pani Ilona Trymerska. Oto wyniki:

Kategoria szkół podstawowych:

  • I miejsce indywidualnie - Lena Grejć ze Szkoły Podstawowej nr 3 – samochód;
  • I miejsce grupowe – Szkoła Podstawowa nr 3: Jakub Przymuszała i Tymoteusz Neryng - fortepian.

Kategoria szkół średnich indywidualnie:

  • I miejsce – Martyna Gonera klasa IIITOŚ – biżuteria;
  • II miejsce – Alicja Słomowska klasa ITH - lampka nocna;
  • III miejsce – Emilia Mehmedov klasa IIITOŚ - kręgle i wazon.

Kategoria szkół średnich grupowo:

  • I miejsce – klasa ITOŚ: Amelia Kula, Julia Gilewska, Kinga Sudoł, Aleksandra Michalska, Karolina Gdula, Emilia Małochwiej, Wiktoria Struzik, Amelia Bagińska - ścianka do zdjęć;
  • I miejsce - klasa IIITH: Klaudia Klejna, Maciej Szaciło, Joanna Różańska - kwietniki z opon;
  • II miejsce – klasa IITH - kwietnik z butelek;
  • III miejsce – klasa IITOŚ: Zuzanna Szafrańska, Jakub Małecki, Antoni Kaczmarek, Bartek Babiak, Michał Bednarczyk, Kaja Skrętowicz - dystrybutor do napojów i przekąsek;
  • III miejsce - klasa IVTOŚ – ekoraper.

Konkurs plastyczny nie wyczerpał pomysłowości młodych ekologów z ZS Nr 2, bowiem zaprosili oni gości ze Szkoły Podstawowej nr 3, by pokazać im, czym na co dzień się zajmują. Badania są jednym z sposobów odkrywania świata. Profesjonalnie nazywa się to empiryzmem który polega na przekonaniu, że prawdziwe źródło wiedzy opiera się na doświadczeniach. Badamy świat poprzez nasze oczy, dotyk, smak, zapach i eksperymenty, których dokonujemy każdego dnia, obserwując świat i jego zależności.

5 czerwca 2024 r. w dniu Święta Szkoły podczas Pikniku Ekologicznego uczniowie klasy 6 B ze Szkoły podstawowej nr 3 w Choszcznie przeprowadzili w Ekopracowni badania powietrza i wody z choszczeńskiego jeziora. Starsi koledzy i koleżanki z Klubu Ekologa z klasy III i IV Technikum w zawodzie technik ochrony środowiska przeprowadzili wspólnie eksperymenty z szóstoklasistami. Z całą grupą zbadaliśmy zawartość fosforanów, azotanów, amonów, stopień twardości i odczyn wody z jeziora Klukom. Zbadaliśmy także za pomocą urządzeń pomiarowych hałas, nasłonecznienie i wilgotność, a po przeprowadzonych badaniach powietrza starsi uczniowie naszej szkoły wytłumaczyli, jaką funkcję pełnią w środowisku porosty i pyły.

Z pewnością dla naszych młodszych kolegów i koleżanek była to wielka lekcja na przyszłość, a ten dzień pozostanie ciekawym doświadczeniem w ich pamięci. Wykonywanie eksperymentów to świetna zabawa. Szczególnie, kiedy badamy tak niesamowity obszar jak nasza planeta Ziemia. Cieszymy się, że mogliśmy gościć klasę 6 B. Mamy nadzieję, że nie były to nasze ostatnie warsztaty związane z Ochroną Środowiska.

Emilia Mehmedov IIITOŚ

Galeria zdjęć

DSC05075 DSC05076 DSC05077 DSC05078 DSC05079 DSC05080 DSC05081 DSC05082 DSC05083 DSC05084 DSC05085 DSC05086 DSC05087 DSC05088 DSC05089 DSC05090 DSC05091 DSC05092 DSC05093 DSC05094 DSC05095 DSC05097 DSC05098 DSC05099 DSC05100
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.