Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 25 czerwca 2024
Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
pochmurno
15°C

Jak zostać profesjonalistą?”

Ocena 0/5

Każdy chciałby zostać profesjonalistą w wymarzonym zawodzie. To marzenie człowieka jest podyktowane potrzebą kształcenia przez całe życie i dążeniem do doskonałości. Ten temat był podstawą realizacji projektu  z naszym niemieckim partnerem-  Europaschule OSZ Oder – Spree  w Fürstenwalde w dniach 27.05.- 31.05.2024 r. w Fürstenwalde. W projekcie uczestniczyli uczniowie z klasy III A BS I Stopnia: Rafał Gajosiński, Igor Matys, Robert Piasecki, Adam Sobieraj wraz  z opiekunem Panem Bronisławem Mielczarkiem i koordynatorem projektu Panią Teresą Wiśniewską. Niemiecką grupę projektową reprezentowali uczniowie: Soraya Bräuer, Sharon Fischer, Julius Thau, Jonah Marmottin wraz z opiekunem Panem Torstenem Fischerem.

W poniedziałek 27.05.2024 r.  po przyjeździe do kampusu OSZ  nasza grupa została zakwaterowana w internacie szkoły partnerskiej, a następnie udała się na spotkanie z dyrektorem szkoły- Panem Axelem Schmookiem. Kolejnym punktem programu był obiad w stołówce szkolnej oraz zajęcia  w pracowni komputerowej z systemem Robotino. Dla niewtajemniczonych małe wyjaśnienie. Robotino to mobilny system umożliwiający sterowanie robotem logistycznym. Wieczór integracyjny grupy projektowej miał miejsce w pizzerii, w której prym wiodła włoska obsługa podając pizzę i dania z makaronem. 

Kolejny dzień projektu 28.05.2024 r. był pracowitym dniem. Uczestnicy poznali zasady programu  umożliwiającego wykonanie różnych przedmiotów poprzez cięcie laserem. Po południu grupa miała okazję sprawdzić swoje umiejętności sportowe podczas gry w kręgle w Bowling Strikers 2.0 w Fürstenwalde. Wieczorem była kolacja w lokalu tureckim, a w karcie dań królowały kebaby w różnych wariantach. 

W środę 29.05.2024 r. uczestnicy projektu pojechali pociągiem na wycieczkę do Berlina. Pierwszym punktem wyjazdu była Wieża Telewizyjna, z której można było podziwiać panoramę miasta. Kolejnym punktem był spacer po Berlinie i zwiedzanie zabytków, m.in. Kościół Św. Mikołaja, Katedra Berlińska, Uniwersytet Humbolda. W dalszej części wycieczki był rejs statkiem po Szprewie i podziwianie zabytków  stolicy na Wyspie Muzeów. Obiad był tym razem w restauracji w McDonaldˋs, w której fast foody i szybka obsługa klientów stanowią znak firmowy globalnej sieci barów. Wieczorem czekał na nas grill przygotowany przez Pana Torstena  Fischera na terenie OSZ. Czwartek 30.05.2024 r. był wyjątkowo aktywny, jeśli chodzi o kondycję grupy. Tego dnia młodzież wraz z opiekunem wyruszyła na spływ kajakowy do Szprewaldu. Trasa, która pokonali rzeką Szprewą była długa i w miarę  bezpieczna. Biorąc pod uwagę 5 godzin spędzonych w kajaku oraz padający deszcz, ten  spływ nie należał do łatwych zadań. Wieczorem na kolacji wszyscy dzielili się wrażeniami z wycieczki do Szprewaldu.

Piątek 31.05.2024 r. ostatni dzień pobytu w Fürstenwalde upłynął na podsumowaniu projektu. Spotkanie z dyrektorem Axelem Schmookiem, wspólne zdjęcia stanowią dowód na to, że nasza współpraca nadal trwa i są jej wymierne efekty.

Projekt został współfinansowany ze środków Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Powiat Choszczeński

Galeria zdjęć

1 Zajęcia w pracowni komputerowej 2. Pracownia komputerowa 3.  Nowoczesny sprzęt 4. Cięcie laserowe 5. Wykonanie pamiątek 7. Bowling Center 8. Gra w kręgle 9. Wieża Telewizyjna w Berlinie 10. Kościół Św. Mikołaja 11. Katedra Berlińska 12. Stacja metra 13. Pamiątkowe zdjęcie w metrze 14. Rejs statkiem po Szprewie 15. Cd. rejsu 16, Zwiedzanie Wyspy Muzeów 17. Spotkanie z dyrektorem OSZ 18. Podsumowanie projektu
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.