browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Drzwi Otwarte 2023

Opublikowano przez 25 kwietnia 2023 Możliwość komentowania Drzwi Otwarte 2023 została wyłączona

21 kwietnia 2023 r. odbyły się Drzwi Otwarte Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie. Odwiedziło nas około 500 ósmoklasistów z Powiatu Choszczeńskiego wraz z pedagogami i wychowawcami. Były to szkoły podstawowe z  Choszczna, Lubiany, Zamęcina, Chrapowa, Sławęcina, Recza, Drawna, Suliszewa, Zieleniewa, Krzęcina, Korytowa, Bierzwnika i Łaska.

Każdy ósmoklasista miał możliwość zaczerpnięcia informacji na temat oferowanych kierunków kształcenia,  obejrzenia pracowni przedmiotowych, laboratoriów językowych czy hali sportowej. Dużą popularnością cieszyła się strzelnica wirtualna. Przybyłych oprowadzała młodzież ucząca się w naszej szkole. Do współorganizacji Drzwi Otwartych udało się nam pozyskać sponsorów. Najczęściej byli nimi pracodawcy naszych uczniów. Pomogli oni również w prezentacji Szkoły Branżowej I Stopnia. Przywieźli niezbędny sprzęt do szkoły oraz zaopatrzyli uczniów w produkty i materiały potrzebne do prezentacji danego zawodu.

Młodzież miała okazję obejrzeć nowe warsztaty szkolne, gdzie kształcą się ślusarze, mechanicy-monterzy maszyn i urządzeń oraz operatorzy obrabiarek skrawających. Demonstrowano tam obsługę maszyn. Ósmoklasiści mogli samodzielnie wytwarzać różnorodne metalowe elementy czy ćwiczyć swoje umiejętności na symulatorze spawania.

Odwiedzający bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat przebiegu i organizacji Drzwi Otwartych. Zwracali szczególną uwagę na panującą tu miłą atmosferę. W przyszłym roku szkolnym planujemy kontynuować organizację Drzwi Otwartych w podobnej formule.

Zapraszamy do Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie.

Comments are closed.