browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

W bliskości i z przesłaniem

Opublikowano przez 23 grudnia 2022 Możliwość komentowania W bliskości i z przesłaniem została wyłączona

Przed Świętami Bożego Narodzenia słyszymy słowa życzeń, które nas nie zaskakują, których się spodziewamy. Znamy je z dzieciństwa, ale one są jeszcze starsze niż nasz własny los – są tak dawne jak przesłanie pokoju i miłości. Czy to, że rok w rok je powtarzamy, może spowodować zniechęcenie? Zadajemy to pytanie w czasach, kiedy zaskakuje nas coś zupełnie innego, mianowicie wojna. Ona zawsze potrafi zaskoczyć nowym. Trwajmy jednak przy tym, co dawne, a słowa życzeń niech wskazują, że i od nas zależy, jak Dobrą Nowinę poniesiemy w świat.

„Każdy idzie do jakiegoś swojego Betlejem. Jedni je mają w górach, inni na pustyni, jeszcze inni gdzieś nad jeziorami, a może także w środku ogromnego miasta. Chodzi o to, żebyśmy wracali z niego nie tylko pokrzepieni, ale również wewnętrznie przemienieni.
Znajdźmy na nowo radość w dzieleniu się, w przyjmowaniu, w odkrywaniu, że inni wokół nas – blisko i daleko – bardzo nas potrzebują. I że my możemy na te ich potrzebę odpowiedzieć.”

To motto spotkania przedświątecznego, wygłoszone przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Klaudię Klejnę z klasy IITH. Klaudia razem z Samorządem Uczniowskim, wraz z opiekunkami, paniami Barbarą Ciecierską i Barbarą Filipczak, zaprosiła na dwie uroczystości: rano dla delegacji klas i po lekcjach – dla nauczycieli, pracowników i gości. Uroczystościom przewodził Ksiądz Piotr Szymczak, który przypomniał stosowne fragmenty Biblii i wprowadził wszystkich w treści zaprezentowane przez Weronikę Mazurek z klasy IVTOŚ i Amelię Szumotalską z klasy IITOŚ. Ważnemu przesłaniu towarzyszyły melodie kolęd, które na skrzypcach zagrała Asia Stąporek z klasy IVTOŚ.

Zgromadzeni uczniowie poddali się nastrojowi, a gdy życzenia złożyła im pani dyrektor Beata Chmielewska oraz opiekunki Samorządu, rozpoczęły się rozmowy. Ci, którzy mijają się na co dzień na szkolnych korytarzach, poczuli, że nie są sobie obcy.

Podobnie rzecz się miała na spotkaniu dla nauczycieli i pracowników. Doniosłość chwili podkreśliła obecność Wicestarosty Choszczeńskiego, pana Pawła Szubera, oraz proboszcza Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Choszcznie, Księdza kan. mgr. Grzegorza Suchomskiego. Z ich ust usłyszeliśmy życzenia świąteczne, choć nie zabrakło akcentów odnoszących się do trudnej współczesności. Dziękujemy za to, że ta nasza współczesność da się jeszcze okiełznać głosem, w którym wiara, pokój i miłość mają należne miejsce.

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za przygotowanie spotkań. Dziękujemy pani Agnieszce Kurpiewskiej za przygotowanie wystąpień uczniów.

Bądźmy tam, gdzie ludzie spotykają się, by stać się sobie bliżsi.

Fot. Piotr Figas

Comments are closed.