browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Poznaj Polskę 2022

Opublikowano przez 29 listopada 2022 Możliwość komentowania Poznaj Polskę 2022 została wyłączona

15 i 22 listopada 2022 roku uczniowie Technikum Nr 2 i Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 2 w Zespole Szkół Nr 2 w Choszcznie wzięli udział w jednodniowych wycieczkach do Świnoujścia i Międzyzdrojów, zorganizowanych dzięki przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, które ma na celu pomoc w realizacji podstaw programowych. Wycieczka w 80% została dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Pierwszego dnia uczniowie technikum zwiedzali Świnoujście i Międzyzdroje pod opieką pani Joanny Korzeniewskiej, Pani Barbary Ciecierskiej i pana Michała Tomaszczuka. Tydzień później uczniowie szkoły branżowej odkrywali piękno nadmorskich miejscowości wraz z panią Wiesławą Gruszką, panem Bronisławem Mielczarkiem i panem Markiem Sznitowskim.

Podczas obu wycieczek uczniowie po pokonaniu 300 schodów podziwiali nadmorski krajobraz z najwyższej latarni morskiej nad polskim morzem znajdującej się w Świnoujściu. Z wysokości 68 metrów obejrzeli świnoujski Gazoport, który wciąż jeszcze się rozbudowuje, a z wysokości wygląda jeszcze bardziej okazale, niż z poziomu ziemi.

Po opuszczeniu Świnoujścia uczniowie udali się do Międzyzdrojów, gdzie spacerowali po Alei Gwiazd, weszli na molo wdychali jod nad jesiennym morzem. Po nadmorskim spacerze uczniowie wraz z opiekunami udali się do oceanarium w Międzyzdrojach, gdzie mogli podziwiać różnokolorowe, piękne ryby i inne morskie stworzenia. Po obiedzie po krótkim spacerze po uliczkach Międzyzdrojów i parku zdrojowym uczniowie udali się do domu. Uczniowie wyjechali z Choszczna wcześnie rano, a do domu wrócili około godziny 18;00, bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Wiesława Gruszka

Comments are closed.