browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Europejski Dzień Języków 2022

Opublikowano przez 27 października 2022 Możliwość komentowania Europejski Dzień Języków 2022 została wyłączona

Zmień swój język, a zmienisz swoje myśli.
Karl Albrecht

W tradycję naszej Szkoły na stałe wpisało się święto obchodzone corocznie jesienią – Europejski Dzień Języków oraz szkolny konkurs przygotowany z tej okazji. Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków. W tym roku hasłem naszego wydarzenia stało się docenienie wszystkich języków Europy.

Do dwuetapowego konkursu przystąpiła cała społeczność naszej szkoły. W pierwszej konkurencji – quizie językowym przygotowanym przez polonistów, anglistów i germanistów wzięły udział wszystkie klasy wspomagane przez ich wychowawców. Do drugiego etapu przeszły klasy, które najlepiej rozwiązały test językowy: IVLOa, IC oraz IIITOŚ. 26 października spotkaliśmy się w II etapie konkursu, zmagając się z multilingwistycznymi konkurencjami. Przedstawiciele klas rozwiązali quiz językowy, gimnastykowali język w popularnych polskich, niemieckich i angielskich łamańcach językowych. Z największym aplauzem publiczności spotkały się konkurencje polegające na imitacji odgłosów natury w różnych językach oraz kalambury. Zawodnicy zaprezentowali niebywałą kreatywność i wyobraźnię w przedstawieniu pantomimicznym popularnych przysłów w językach angielskim i niemieckim.

Bezkonkurencyjnie, najbardziej kreatywnie zaprezentowały się przedstawicielki klasy IVLOa: Martyna Karmelita i Wiktoria Gurazda, które wiedzą i czynem udowodniły, że w każdym języku jest piękno. Gratulacje dla przedstawicieli klas IC i IIITOŚ, oraz wszystkich uczestników Europejskiego Dnia Języków u Noblistów Polskich. No cóż: „Easy come, easy go”…

Małgorzata Brzustowicz

Fot. Gracjan Król IITH

Comments are closed.