browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Młodzi młodszym

Opublikowano przez 27 września 2022 Możliwość komentowania Młodzi młodszym została wyłączona

Spotkaniem 26 września 2022 r., które trzeba by nazwać – zgodnie z prawdą – warsztatami ekologicznymi, rozpoczęła się współpraca naszej szkoły ze Szkołą Podstawową im. Stefana Czarnieckiego w Reczu. Warsztaty miały na celu zaszczepienie wśród dzieci świadomości ekologicznej, ale nie jako pięknego, lecz nic nieznaczącego hasła. Celem było przede wszystkim praktyczne działanie, pokazanie, że należy i można myśleć ekologicznie.

Uczestnikami warsztatów byli mali ekolodzy – uczniowie trzecich klas szkoły podstawowej, a prowadziły je przyszłe specjalistki w tej potrzebnej dziedzinie, jaką jest ekologia – uczennice również trzeciej klasy, tylko że technikum – IIITOŚ.

Jednym z inicjatorów i gospodarzem zajęć była pani Katarzyna Hejza-Konieczna ze Szkoły Podstawowej w Reczu, która ciepło przyjęła ekipę z naszej szkoły: Honoratę Betler, Hannę Kuźmicz, Agatę Zakrzewską i Weronikę Zielińską, pod opieką pana Michała Tomaszczuka.

W trakcie zajęć trzecioklasiści dowiadywali się, dlaczego przyroda, która nas otacza, a której my jesteśmy przecież częścią, jest bardzo ważna i jak należy o nią dbać. Podczas rozwiązywania testów i krzyżówek okazało się, ze jest szansa dla naszej planety. Dzieci wiedzą, jak należy zadbać o środowisko. Udowodniły to także, bezbłędnie segregując odpadki.

Zadowolone z wykonania szczytnej misji, dziewczyny z IIITOŚ już planują kolejne spotkania. W przyszłości ze Szkołą Podstawową w Reczu podejmiemy nowe wyzwania, ale tym razem chcemy w nie zaangażować uczniów klas starszych, siódmych i ósmych.

Michał Tomaszczuk

Comments are closed.