browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wycieczka do Międzyzdrojów i Świnoujścia

Opublikowano przez 14 czerwca 2022 Możliwość komentowania Wycieczka do Międzyzdrojów i Świnoujścia została wyłączona

13 czerwca br. uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce do Świnoujścia i Międzyzdrojów. Przygodę rozpoczęli od pobytu nad Jeziorkiem Turkusowym na Wyspie Wolin. Swoją nazwę zawdzięcza ono niespotykanemu kolorowi wody (widoczne jest to na zamieszczonych zdjęciach). Następnie uczestnicy wycieczki udali się do nadmorskiego kurortu – Międzyzdrojów. Tam odbył się spacer Aleją Gwiazd oraz wybrzeżem morza. Będąc na molo wszyscy podziwiali piękno Bałtyku. Kolejnym punktem podróży było Świnoujście. Jego zwiedzanie rozpoczęto od wejścia na najwyższą latarnię morską na wybrzeżu, skąd rozpościerały się piękne widoki na okolicę. Widoczna była cała infrastruktura gazoportu oraz symbol tego miasta – stojący na plaży biały wiatrak. Następnie pieszo udano się do Fortu Garharda. Jest to jedno z najlepiej zachowanych pozostałości XIX-sto wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Tam każdy przeszedł obowiązkową musztrę wojskową. Na zakończenie wycieczki przepłynięto promem do centrum miasta, gdzie każdy miał czas na zakup pamiątek.

Wycieczka bardzo się podobała. Jej uczestnicy już planują kolejny wyjazd w przyszłym roku szkolnym.

 

Comments are closed.