browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Poznajemy tajemnice lasu

Opublikowano przez 9 czerwca 2022 Możliwość komentowania Poznajemy tajemnice lasu została wyłączona

W dniu 9 czerwca nasi uczniowie wzięli udział w VII Biegu Terenowym „Poznajemy tajemnice lasu”, zajmując 5 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Żaneta Kuś, Kornelia Surdacka oraz Oskar Baczyński z klasy IIITOŚ pod opieką pana Michała Tomaszczuka.

Konkurencji było wiele: biegi, strzelanie z karabinka, rzut kołkiem, pomiar miąższości drewna, a także turniej wiedzy na temat lasu oraz jego mieszkańców zwierzęcych oraz roślinnych. Zawody odbywały się na ścieżce edukacyjnej „Wiśniowa Polana” na terenie Leśnictwa Mogielica. Organizatorem było Nadleśnictwo Choszczno.

Chcielibyśmy podziękować pracownikom Nadleśnictwa, a szczególnie pani Sandrze Michalak za zorganizowanie zawodów.

Dodatkową ciekawostką jest fakt, iż obok „Wiśniowej polany” znajduje się stanowisko archeologiczne, na którym możemy zobaczyć grobowiec megalityczny z pochówkiem oraz kurhany. Możecie o tym poczytać tutaj.

Michał Tomaszczuk

Comments are closed.