browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Podwójny jubileusz

Opublikowano przez 4 czerwca 2022 Możliwość komentowania Podwójny jubileusz została wyłączona

Obchodząca swoje 25-lecie Akcja Katolicka w Choszcznie może poszczycić się szeregiem szlachetnych inicjatyw, takich jak Dzień Papieski czy Diecezjalny Konkurs Recytatorski Poezji Religijno-Patriotycznej. W obu imprezach Zespół Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie wiernie uczestniczy. Zawsze angażujemy się bardzo mocno i wspólnie z Akcją przeżywamy podniosłe chwile.

28 maja 2022 r. było podobnie. Tego dnia w Choszczeńskim Domu Kultury rozgrywano XX Jubileuszowy Diecezjalny Konkurs Recytatorski Poezji Religijno-Patriotycznej. Do wystąpień przygotowaliśmy, zgodnie z regulaminem, trzy nasze uczennice. Dwie z nich posiadają już doświadczenie recytatorskie, a jedna w Konkursie miała zadebiutować.  Wszystkie one w pracy nad tekstami poszukiwały właściwych sobie środków wyrazu. I udało się to pięknie. Jesteśmy dumni z Weroniki Mazurek z IIITOŚ i jej interpretacji „Pochwały stworzenia” św. Franciszka, Weroniki Piórkowskiej z ITH odkrywającej „Skrzydło niewidzialne” Jerzego Lieberta oraz debiutującej Amelii Szumotalskiej z ITOŚ i jej interpretacji wiersza Czesława Miłosza „O aniołach”. Uznanie w oczach jury znalazły Weronika Piórkowska i Amelia Szumotalska, które zajęły II i III miejsce. Gratulujemy!

Gościnność Choszczeńskiego Domu Kultury oraz troskliwość pań z Akcji Katolickiej sprawiły, że atmosfera Konkursu była znakomita. Liczna widownia na czas recytacji zachowywała skupioną ciszę, w której świetnie wykonane teksty wybrzmiewały z należną im doniosłością. Jesteśmy pod wrażeniem recytacji szczególnie najmłodszych uczestników Konkursu, choć chwalić moglibyśmy wszystkich. Film dokumentujący działania Akcji Katolickiej w jej 25-leciu, wyemitowany podczas przerwy, stał się źródłem również i naszych wspomnień, a ciasta były przepyszne, o czym przekonaliśmy się, oczekując na werdykt.

Chcielibyśmy podziękować całej Akcji Katolickiej i Księdzu Dziekanowi Proboszczowi Parafii pw Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Choszcznie kanonikowi mgr. Grzegorzowi Suchomskiemu za zaproszenie. Już dzisiaj deklarujemy, że w kolejnych odsłonach Konkursu recytatorzy z Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie będą obecni.

Comments are closed.