browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Drzwi Otwarte 2022

Opublikowano przez 2 czerwca 2022 Możliwość komentowania Drzwi Otwarte 2022 została wyłączona

30 maja br. odbyły się Drzwi Otwarte ZS Nr 2 w Choszcznie. Do naszej szkoły przybyli ósmoklasiści wraz z wychowawcami. Byli to uczniowie szkół podstawowych powiatu choszczeńskiego. Mieli oni możliwość zwiedzenia szkoły oraz warsztatów szkolnych.  

Nauczyciele oraz uczniowie prezentowali kierunki kształcenia oferowane przez ZS Nr 2. W budynku głównym szkoły można było obejrzeć pracownie, w których kształci się technik handlowiec oraz technik ochrony środowiska. W auli swoje stoiska przygotowali uczniowie wraz z pracodawcami. Prezentowano tam zawody różne kształcone w Branżowej Szkole I Stopnia. Obecni byli m.in. młodzi fryzjerzy, cukiernicy, sprzedawcy, elektrycy i mechanicy samochodowi. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty szkolne. Kształci się tam młodzież ucząca się w zawodach: mechanik-monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających i ślusarz. Pokaz obsługi nowoczesnego sprzętu, a szczególnie tokarki i frezarki CNC oraz symulatora spawania pozwolił zweryfikować wyobrażenia ósmoklasistów o przebiegu pracy w ww. zawodach.

Cieszymy się, że mogliśmy po latach przerwy, spowodowanych pandemią, ponownie gościć w murach naszej szkoły uczniów kończących szkoły podstawowe oraz ich wychowawców. Dziękujemy im za mile spędzony wspólnie czas. Szczególne podziękowania za udany przebieg Drzwi Otwartych kierujemy do zaangażowanych w ich organizacje uczniów, nauczycieli, pracodawców oraz pracowników obsługi i administracji.

Fotorelację z Drzwi Otwartych można obejrzeć na stronie Facebooka Powiatu Choszczeńskiego.

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.