browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Współpraca z OSZ Oder-Spree w Fürstenwalde

Opublikowano przez 28 kwietnia 2022 Możliwość komentowania Współpraca z OSZ Oder-Spree w Fürstenwalde została wyłączona

Czas leci, to już19 lat współpracy z OSZ Oder-Spree w Fürstenwalde

W dniach 11.04.-15.04.2022 r. został zrealizowany projekt „Zostańmy w kontakcie! 4 x 3 – prosta sprawa” i Wystawa  „19 lat razem” –  przygotowanie i ekspozycja. W ramach projektu wykonano 13 tablic, które dokumentują współpracę ZS Nr 2 w Choszcznie z partnerem niemieckim OSZ Oder-Spree w Fürstenwalde. We wniosku zaplanowano 12 tablic, dzięki oszczędnościom udało się wykonać 13 tablic prezentujących współpracę obu szkół.

Wystawa zostanie uroczyście otwarta 30. maja 2022 r. podczas Drzwi Otwartych Szkoły. Zakładamy, że wystawę obejrzy społeczność szkolna ZS Nr 2 w Choszcznie oraz uczniowie wraz z nauczycielami z powiatu choszczeńskiego podczas zwiedzania szkoły. Jest to doskonała forma promocji szkoły oraz organizacji międzynarodowej tj. Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, wspierającej organizatorów wymiany.

Nasi partnerzy otrzymali wersję elektroniczną ww. tablic. Konkretne efekty przyniósł udział młodzieży w przygotowaniu i realizacji projektu w formie zespołowej. Dobór zdjęć oraz format tablic został skonsultowany z partnerem niemieckim. W fazie wstępnej uczniowie indywidualnie przygotowali w domu prezentacje w programie Power Point, zawierające fotografie z poszczególnych projektów. Następnie podczas kilku spotkań w szkole, pięcioosobowy zespół opracował projekty graficzne tablic wykorzystując programy komputerowe i Internet. Wszystkie działania były konsultowane z koordynatorem projektu – p. Teresą Wiśniewską. Poniżej w wersji elektronicznej jedna tablica, która jest zwiastunem wystawy.                     

Zapraszamy do  ZS Nr 2 w Choszcznie 30 maja 2022r.

koordynator projektu

Teresa Wiśniewska

Comments are closed.