browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Ziemi 2022

Opublikowano przez 23 kwietnia 2022 Możliwość komentowania Dzień Ziemi 2022 została wyłączona

Dzień Ziemi – to szczególne święto jest obchodzone 22 kwietnia, choć, prawdę mówiąc, powinno być obchodzone codziennie. W tym wyjątkowym dniu ludzie zbierają się w grupy (głównie szkoły, przedszkola itp.) i dzielnie przemierzając najbliższe tereny, zbierają odpady, które się wmieszały w środowisko naturalne. Celem tej akcji jest promowanie właściwych postaw i nauka podstaw ekologii.

Odpady są poważnym problemem, każdy z nas produkuje ich setki na dzień! Gdybyś wyrzucał swoje śmieci przez okno, to w miesiąc (zaryzykuję – pewnie już w tydzień) sąsiedzi dzwoniliby pod odpowiednie numery. Wysypisko murowane! Zasady segregowania są w kółko powtarzane tak często, że każdy uczeń szkoły podstawowej i średniej potrafiłby je ładnie wyrecytować. Plastiki do żółtego, papiery do niebieskiego, szkło do zielonego, odpady bio (obierki z jedzenia itp) do brązowego, a kolor czarny to odpady mieszane. Prosto, zwięźle i na temat, więc po co to piszę?

By przypomnieć, że losy naszej planety zależą także od Ciebie. Tak, od Ciebie. Dlaczego? Bo przeciętny człowiek produkuje 350 kg odpadów rocznie. Sporo, no nie? Dlatego zbierzmy siły, weź kolegów, brata, siostrę, znajomych, psa, kota, sąsiadów i posprzątajmy raz, a dobrze! Podnieś tę puszkę i dbaj nie tylko o siebie, ale też o swoich przyjaciół i dom.

Kierując tymi wskazówkami, uczniowie klas ITOŚ, IITOŚ, IIITOŚ w zawodzie technik ochrony środowiska, ale także IITH w zawodzie technik handlowiec, wysprzątali teren wokół szkoły. W pracy towarzyszyli im nauczyciele: pani Lidia Michalska, pani Katarzyna Hejza-Konieczna i pan Michał Tomaszczuk.

Emilia Mehmedov ITOŚ

Comments are closed.