browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Pielęgnujemy pamięć

Opublikowano przez 12 marca 2022 Możliwość komentowania Pielęgnujemy pamięć została wyłączona

Trzeci raz nasza szkoła wzięła udział w szlachetnej imprezie upamiętnienia polskich jeńców wojennych II wojny światowej, jaką był XIX Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu II C Woldenberg. Tym razem w auli Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie wystąpiły Kinga Czekan i Weronika Mazurek z IIITOŚ. Weronika zajęła IV miejsce, a Kinga – III. Gratulujemy!

W pięknej, dużej auli i wymownej scenografii dziewczyny zaprezentowały się całkiem dobrze, choć po raz pierwszy mówiły na takiej ogromnej scenie. Na pewno możemy być zadowoleni, że poezję obozową, pisaną w tak szczególnych okolicznościach, potrafiły dobrze zinterpretować.

Jury konkursowe obradowało w składzie:

 • Przewodniczący dr Przemysław Słowiński  – Prorektor do spraw kształcenia Akademii im. Jakuba z Paradyża   w Gorzowie Wielkopolskim;
 • Członkowie jury:
  • Ewa Grzankowska – neurologopeda, drużynowa 1 Dobiegniewskiej Drużyny Harcerskiej i Zuchowej;
  • Paweł Antczak – Wicestarosta Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego;
  • Jakub Wojewoda – starszy inspektor Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie;
  • Andrzej Grzybowski – członek zarządu Stowarzyszenia Woldenberczyków;
  • Bogusław Siwiec – emerytowany długoletni pracownik Referatu Kultury Urzędu Miejskiego w Dobiegniewie, współtwórca konkursu.

Konkurs objęty był patronatem honorowym: Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak, Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, Starosty Strzelecko – Drezdeneckiego Bogusława Kierusa, Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim Ewy Rawy, Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie Pawła Skubisza, Stowarzyszenia Woldenberczyków.

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.