browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wigilia samorządowa 2021

Opublikowano przez 18 grudnia 2021 Możliwość komentowania Wigilia samorządowa 2021 została wyłączona

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, jak co roku, odbyła się w naszej szkole wigilia samorządowa. W tym roku jednak spotkanie miało miejsce o kilka dni szybciej. Ten dzień grudniowy był jednak uroczysty. 17.12.2021 r. spotkaliśmy się dwukrotnie. Najpierw delegaci klas, zaproszeni i ugoszczeni przez Samorząd Uczniowski, a po lekcjach – nauczyciele i pracownicy szkoły. Przy wigilijnym stole wysłuchaliśmy przesłania świątecznego.

Wiersze ks. Jana Twardowskiego i Zdzisława Kunstmana, tradycyjne polskie kolędy, a także „Orędzie z groty betlejemskiej” – oto, co przygotował ksiądz Piotr Szymczak. Wystąpiły nasze recytatorki, które tym razem skromnie i poważnie przekazały podniosłe treści. Dziękujemy Weronice Rusieckiej z IVTH, Weronice Mazurek i Kindze Czekan z IIITOŚ oraz Kewinowi Zającowi z IIITH. Kolędy z towarzyszeniem pana Macieja Żołnierzowa zaśpiewała niezastąpiona Asia Stąporek z IIITOŚ.

Po wystąpieniu artystów głos zabrała pani dyrektor Barbara Ciecierska, przypominając uczniom o ważnych wartościach: o szacunku i wzajemnej życzliwości nie tylko od święta. Nie zabrakło także życzeń świątecznych. Do zgromadzonych przy wigilijnym stole uczniów słowa skierował także ksiądz Piotr, składając bożonarodzeniowe życzenia.

Po złożeniu życzeń wszyscy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek przygotowany przez Samorząd Uczniowski, któremu bardzo pomogły panie z obsługi, za co serdecznie wszyscy dziękujemy. Niektórzy z uczniów jeszcze długo siedzieli przy wspólnym stole. To ostatni moment na spotkania i rozmowy w świątecznej scenerii auli szkolnej. Od poniedziałku nauka zdalna.

Beata Zgorzelska

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.