browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

O Noblistach i świątecznie

Opublikowano przez 17 grudnia 2021 Możliwość komentowania O Noblistach i świątecznie została wyłączona

Grudzień to czas, który skłania nas do refleksji nad mijającym właśnie rokiem. Wszyscy jesteśmy zabiegani, zatroskani i zmęczeni, ale chyba szczęśliwi, bo już niebawem zasiądziemy wspólnie z naszymi bliskimi do wigilijnego stołu, by mimo trudów pandemii, w blasku choinkowych lampek i przy dźwiękach kolęd, poczuć klimat świątecznego nastroju.

Taki nastrój udzielił się także naszej szkolnej społeczności 16 grudnia. W hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich, odbył się tradycyjny apel, przypominający sylwetki patronów szkoły: Marii Skłodowskiej-Curie, Henryka Sienkiewicza, Władysława Stanisława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy, Wisławy Szymborskiej oraz Olgi Tokarczuk.

Uroczystość poprowadzili: Kornelia Surdacka z klasy IIITH oraz Arkadiusz Ozych z IIITH. Kornelia przywitała zebranych na apelu: dyrekcję szkoły, pracowników obsługi i administracji, przedstawicieli poszczególnych klas, a następnie odczytała wizję Zespołu Szkół Nr 2. Arek zapoznał zebranych z historią Nagrody Nobla, a także z postacią jej fundatora, Alfreda Nobla. By ożywić nieco tę porcję suchych informacji, Asia Stąporek z IIITOŚ wykonała utwór „Czas nas uczy pogody”.

Dźwięki werbli oznajmiły wprowadzenie pocztu sztandarowego, a melodia Mazurka Dąbrowskiego nadała uroczystości podniosły charakter. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, pani Barbara Ciecierska. Przypomniała zebranym historię Zespołu Szkól Nr 2, podkreśliła, jak ważne jest kultywowanie tradycji szkoły, i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

W dalszej części prowadzący przywołali sylwetki patronów naszej szkoły – polskich Noblistów, którzy otrzymali to prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie.

Rok 2021 to także ważna data dla naszej placówki, upamiętniająca XX-jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs „Nobliści Polscy”. Prowadzący apel zapoznali zebranych z historią konkursu, a także poinformowali o tym, iż dyrekcja szkoły i Społeczność Szkolna nadała honorowy tytuł „Przyjaciel Szkoły” wszystkim tym, którzy współtworzą tradycję i tożsamość Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie.

Na zakończenie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Laura Simińska z klasy IIILOa złożyła wszystkim zebranym życzenia:

Niech te święta niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji, dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok. Niech dla nas wszystkich będą to dni pełne miłości, rodzinnego ciepła i wzajemnego zrozumienia. W tym wyjątkowym czasie chcę życzyć przedstawicielom całej społeczności szkolnej Zespołu Szkół Nr 2 wiele zadowolenia i sukcesów.

W świątecznym klimacie pozwoliła nam jeszcze pozostać Asia Stąporek, która przepięknie zaśpiewała utwór „Święta w nas”. Prowadzący apel, Kornelia i Arek dołączyli się do życzeń skierowanych do wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły.

Agnieszka Kurpiewska

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.