browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Edukacji Narodowej 2021

Opublikowano przez 19 października 2021 Możliwość komentowania Dzień Edukacji Narodowej 2021 została wyłączona

Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu – myśl Elizy Orzeszkowej jest dzisiaj jeszcze bardziej aktualna i warta przypomnienia.

Jak co roku, uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. 14. października 2021 r. gościliśmy w naszej szkole Wicestarostę Choszczeńskiego, pana Pawła Szubera, który przybył na spotkanie ze wszystkimi pracownikami szkoły, by złożyć życzenia. Wraz z życzeniami pracownicy szkoły otrzymali słodki prezent w postaci tortu. Wyjątkowy prezent dla nauczycieli przygotowali także uczniowie naszej szkoły. Były to podziękowania i życzenia nagrane przez samych uczniów w postaci filmu, który wspólnie można było obejrzeć podczas czwartkowego spotkania.

Kulminacją obchodów Dnia Edukacji Narodowej był apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski w dniu 15. października 2021 r. Apel poprowadziły Kornelia Surdacka z klasy IIITOŚ i Amelia Nagler z klasy IIILO. Od uczniów ponownie popłynęły podziękowania i życzenia, złożone przez uczennice klas pierwszych, a miłym akcentem były dedykowane wszystkim pracownikom szkoły utwory: muzyczny w wykonaniu Joanny Stąporek z klasy IIITOŚ oraz wiersz Juliana Tuwima wyrecytowany przez Polę Rafińską z klasy IIILO.

Podczas apelu miał miejsce bardzo ważny moment: ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich, które odebrała pani dyrektor Barbara Ciecierska. Rotę ślubowania odczytała tegoroczna Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Laura Simińska z klasy IIILO. Od tego momentu uczniowie klas I stali się zgodnie ze szkolną tradycją pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Po ślubowaniu głos zabrała pani dyrektor, która podkreśliła rangę święta i podziękowała za rys historyczny zaprezentowany na apelu oraz za znakomity program artystyczny. Pani dyrektor w familiarny sposób zwróciła się do wykonawców, mówiąc o towarzyszącej wystąpieniom publicznym tremie scenicznej, którą młodym wykonawcom udało się tak dobrze przezwyciężyć. Usłyszeliśmy też życzenia skierowane do całej społeczności szkolnej.

Nowi uczniowie to także samorząd w nowym składzie. Zaprezentowała go Laura Simińska w swoim krótkim wystąpieniu inaugurującym pracę samorządu w nowym roku szkolnym.

Dla nauczycieli jednak najbardziej wyczekiwanym momentem było ogłoszenie wyników wyborów na Belfra Roku 2021 w 5 kategoriach. Wybory te odbyły się pod koniec września. Wówczas to uczniowie decydowali w głosowaniu, kto ich zdaniem będzie: Mistrzem Słowa, Ostoją Mądrości, Wiecznym Optymistą, Mistrzem Dobrego Humoru, precyzyjnym Okiem Fotografa. Wyniki glosowania odczytywały prowadzące, a certyfikaty Belfra Roku 2021 wręczała przewodnicząca SU.

  • Mistrzem Słowa została pani Agnieszka Kurpiewska;
  • Ostoją Mądrości pani Agnieszka Kasperczuk;
  • Zdaniem uczniów Wiecznym Optymistą jest pan Marek Nowak;
  • Mistrzem Dobrego Humoru pani Aneta Tuszyńska – Parol;
  • Okiem Fotografa, któremu nic nie umknie, został pan Piotr Figas.

Po zakończonym apelu przedstawiciele SU wręczyli wszystkim pracownikom szkoły słodki poczęstunek. Pozostaje nam mieć nadzieję, że myśl Orzeszkowej będzie aktualna nie tylko w Dniu Nauczyciela.

Beata Zgorzelska

Fotografie: Edyta Kondela i Piotr Figas

Comments are closed.