browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Rozpoczęcie roku 2021/2022

Opublikowano przez 5 września 2021 Możliwość komentowania Rozpoczęcie roku 2021/2022 została wyłączona

Z wielką nadzieją witamy rok szkolny 2021/2022. Chcielibyśmy, aby pandemia pozwoliła nam spotykać się z uczniami w szkole, ponieważ naprawdę brakowało wszystkim normalności. Jesteśmy gotowi pracować bardzo ciężko, ale szkoła to także miejsce, gdzie kształtują się elementarne kompetencje społeczne. Dlatego potrzeba kontaktu jest tak wielka.

I właśnie pełni nadziei dnia 1 września 2021 r, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Względy sanitarne spowodowały, że uroczystość podzielono na dwie części: o 9.00 uczniowie klas starszych spotkali się z wychowawcami, a o 10.00 uczniowie klas pierwszych mieli możliwość wysłuchania okolicznościowego apelu.

Swoją obecnością zaszczycili nas Starosta Choszczeński – pani Wioletta Kaszak oraz Wicestarosta Choszczeński – pan Paweł Szuber.

Tradycyjnie apel rozpoczął się przypomnieniem bohaterskich chwil narodu polskiego na progu II wojny światowej. Prowadzące: Karolina Kowalczyk z IIITH i Amelia Nagler z IIILOa ukazały drogę obrońców Westerplatte, którzy jako jeńcy wojenni trafili do obozu Oflag IIB Arnswalde. Dziewczyny przedstawiły także momenty chwały Żołnierza Polskiego oraz cierpienie ludności cywilnej podczas wojny. Narrację urozmaiciły wiersze z epoki w wykonaniu: Weroniki Mazurek z IIITOŚ i Kingi Czekan z IIITOŚ, a całość ubarwiła pieśń związana z Powstaniem Warszawskim w wykonaniu Joanny Stąporek z IIITOŚ. Również tradycyjnie oddano hołd bohaterom, a po apelu został zapalony znicz przed kamieniem pamiątkowym.

Rok szkolny 2021/2022 oficjalnie rozpoczęła pani Dyrektor Barbara Ciecierska. W swoim przemówieniu odwołała się do straconych nadziei młodego pokolenia wojennego, podkreśliła, jak wielką determinację mieli ci ludzie, by zwyciężyć koszmar wojny, i jak bardzo powinniśmy się od nich uczyć. Dziedzictwo tamtego pokolenia trzeba podejmować i mieć świadomość, jak kruche bywają chwile pokoju. Trzeba umieć je w porę wykorzystać. Pani Dyrektor na koniec przywitała serdecznie pierwszoklasistów. Z kolei Starosta Choszczeński – pani Wioletta Kaszak, pogratulowała młodzieży wyboru szkoły, zwracając uwagę na wysoką jakość kształcenia zawodowego i zachęcając uczniów do wytężonej pracy, by mogli spełnić swoje marzenia. Nie pominęła ważnego wątku szczepień przeciw COVID-19, informując o działaniach Powiatu Choszczeńskiego w tym zakresie. Życzyła wszystkim udanego roku szkolnego w warunkach stacjonarnych.

Podczas apelu zostali oficjalnie przedstawieni wychowawcy klas pierwszych:

  • pani Wiesława Gruszka obejmie klasę I Technikum w zawodzie technik handlowiec;
  • pan Marek Nowak obejmie klasę I Technikum w zawodzie technik ochrony środowiska;
  • pan Robert Mańkowski obejmie klasę IA Branżowej Szkoły I Stopnia;
  • pani Beata Zgorzelska obejmie klasę IB Branżowej Szkoły I stopnia;
  • pan Mariusz Spychaj obejmie klasę IC Branżowej Szkoły I stopnia.

Po apelu wychowawcy zostali jeszcze przez chwilę ze swoimi podopiecznymi, by przekazać najważniejsze informacje.

Dziękujemy wszystkim obecnym na apelu i życzymy owocnego roku szkolnego 2021/2022.

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.