browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Pożegnanie Stefanii Maciejko

Opublikowano przez 13 maja 2021 Możliwość komentowania Pożegnanie Stefanii Maciejko została wyłączona

Tyle się mówi o powołaniu zawodu nauczycielskiego i tyle niepotrzebnych, gorzkich słów pada, ale przecież są nauczyciele, którzy ucieleśniają swoim losem szlachetne ideały. Losem takiego nauczyciela jest trwać w sercach i wdzięcznej pamięci ludzi, którzy spotkali go na swej drodze, bo nigdy nie zapomina się uczynionego dobra.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci zasłużonego pedagoga Szkoły, Pani Stefanii Maciejko, której wielu z nas, o pokolenie młodszych, tak wiele zawdzięcza. Zawdzięczamy Pani Stefanii przede wszystkim umiejętność spoglądania z nadzieją na najtrudniejsze sprawy, bo nieustająco wierzyła w to, że każdy problem da się rozwiązać, jeśli się jest dla ludzi, bo ludzie się wtedy odwdzięczą.

Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie żegna Panią Stefanię Maciejko, obiecując zachować to drobne, wydawałoby się, dziedzictwo. Wiarę, że nie ma spraw niemożliwych do rozwiązania, oraz Jej niezapomniany uśmiech.

Składamy najszczersze kondolencje Bliskim Pani Stefanii Maciejko.

Piotr Figas

Fotografie: kroniki szkolne

Comments are closed.