browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Egzaminy i co dalej?

Opublikowano przez 4 maja 2021 Możliwość komentowania Egzaminy i co dalej? została wyłączona

Chciałem być marynarzem,
Chciałem mieć tatuaże,
Podróżować, zwiedzać świat.
Pięknie żyć, garściami życie brać.

– śpiewał Krzysztof Krawczyk w piosence „Chciałem być”. Słowa tego utworu są ponadczasowe i dotyczą każdego pokolenia, które stoi przed wyborem dalszej drogi. Na pytanie: Egzaminy i co dalej?, próbowały znaleźć odpowiedź i jednocześnie podzielić się życiowymi planami uczennice z klasy IIC Branżowej Szkoły I Stopnia  – Gospodarza Szkoły w maju 2021 r.                         

Zapraszamy do lektury!

Uczę się w zawodzie fryzjer. Lubię to, co robię, a pielęgnacja czyichś włosów czy też sam kontakt z klientem jest bardzo fajną sprawą. Każde z marzeń trzeba spełniać i ja właśnie to robię. Od dziecka lubiłam czesać. Sądzę, że powinniśmy delikatnie wybiec w przyszłość i planować, co z nami będzie. Moją przyszłością, mam nadzieję, będzie zawód, który wybrałam. Podejmuję się egzaminu czeladniczego, ponieważ ułatwi mi to w przyszłości pracę, a wykształcenie się przyda. Do egzaminu przygotowujemy się przez 3 lata oraz w ciągu roku wyjeżdżamy na miesięczny kurs, co również nam pomaga zdobyć kwalifikacje.

Osobiście co sądzę? Na początku mam chęć zdobywania wiedzy oraz ogromnego doświadczenia. Patrząc na dzisiejsze czasy widzimy, że to własny biznes jest świetnym przedsięwzięciem, lecz bycie mistrzem we fryzjerstwie – to jest prawdziwy klucz do sukcesu!

 Natalia Przybylska  II C

Moją najlepszą decyzją w życiu był wybór zawodu fryzjera, a marzeniem w najbliższej przyszłości – zostać profesjonalistką. Szkoła i wybrany przeze mnie salon fryzjerski, w którym odbywam zajęcia praktyczne, pomogą mi w 100 procentach. Pod koniec szkoły chciałabym również podejść do egzaminu zawodowego i zdobyć tytuł czeladnika. Na zajęciach praktycznych bardzo dużo ćwiczymy, żeby wypaść na nich jak najlepiej. Szefowa dokłada wszelkich starań, aby nasze strzyżenia, upięcia czy też koloryzacje były wykonywane starannie i na wysokim poziomie. Po zdaniu egzaminu planuję podążać za swoją pasją i po pewnym czasie zdobyć upragniony i długo wyczekiwany tytuł mistrza.

Sylwia Pawlusińska II C

PS.

Marzenia się spełniają, ale szczęściu trzeba pomóc.

wychowawca klasy II C Branżowej Szkoły I Stopnia 

Teresa Wiśniewska

Comments are closed.