browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

,,18 lat razem”, czyli czas na świętowanie 18. urodzin

Opublikowano przez 8 maja 2021 Możliwość komentowania ,,18 lat razem”, czyli czas na świętowanie 18. urodzin została wyłączona

Współpraca Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie z partnerem niemieckim OSZ Palmnicken  w Fürstenwalde  rozpoczęła się 8 maja 2003 r. Ta data jest historyczna dla obu placówek, gdyż wtedy dyrektorzy szkół: p. Stefan Szemlij oraz p. Volker Kanitz podpisali umowę o współpracy. Nadszedł czas, aby udokumentować naszą pracę podczas realizowanych projektów.

Najlepszą formą będzie przygotowanie ekspozycji, która umożliwi członkom społeczności szkolnej, rodzicom, władzom samorządowym oraz przyszłym uczniom szkoły zapoznanie się z naszymi dokonaniami. To jest przecież historia szkoły, którą należy zachować dla potomnych. Nasi partnerzy będą mogli skorzystać z opracowanych materiałów i przygotować niemiecką wersję wystawy. Tym samym wzbogacą bazę szkoły o kolejne pamiątki dokumentujące współpracę zagraniczną.

W ciągu 18 lat zrealizowano wiele projektów o tematyce kulturowej, ekologicznej i społecznej. W ostatnim czasie tematy projektów dotyczyły branży mechanicznej. Ponadto zrealizowano kilka projektów kulturowych i historycznych. Wspomnieć należy o spotkaniach kadry kierowniczej, które stanowiły część wstępną projektów. Wymienione działania chcielibyśmy ocalić od zapomnienia, dlatego przygotowanie tablic ilustrujących działalność  obu szkół jest naszym celem. Wystawa „18 lat razem” to kolejny projekt realizowany w naszej szkole. Obecnie trwają prace redakcyjne i montażowe. O otwarciu wystawy poinformujemy w następnym artykule. Warto podkreślić znaczącą rolę Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która wspiera organizatorów wymiany. Bez jej  pomocy finansowej i merytorycznej żaden projekt nie zostałby zrealizowany. Planowana wystawa stanowi jednocześnie promocję tej międzynarodowej organizacji, a także artystyczną formę podziękowania za wiele lat owocnej współpracy.

Poniżej zamieszczamy prezentację współpracy zagranicznej ZS Nr 2 w Choszcznie.

WSPÓŁPRACA ZAGRANICZNA – prezentacja (pobierz)

koordynator projektów

Teresa Wiśniewska

Comments are closed.