browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Światowy Dzień Zdrowia

Opublikowano przez 7 kwietnia 2021 Możliwość komentowania Światowy Dzień Zdrowia została wyłączona

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Został on ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) dla upamiętnienia rocznicy jej powstania w 1948 roku. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. W Polsce w tym samym dniu obchodzimy także Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Każdego roku ogłaszane jest nowe hasło oraz temat przewodni Światowego Dnia Zdrowia.

Hasło przewodnie na 2021 rok:

Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof!

Powszechne ubezpieczenie zdrowotne!

 

Tematem przewodnim jest:

Budowanie  sprawiedliwszego i  zdrowszego  świata dla wszystkich”

 

Zdrowie człowieka to wartość największa. Zarówno w poprzednim roku, jak i w roku bieżącym, Światowy Dzień Zdrowia staje się szczególną okazją do refleksji na ten temat. W obliczu walki z szerzącą się na świecie pandemią COVID-19, to doskonały moment na przypomnienie światowym liderom, że każdy powinien mieć dostęp do opieki zdrowotnej – jest to podstawowe i niezbywalne prawo każdego człowieka. Działania zmierzające do powyższego celu każdy z nas może podejmować w swoim otoczeniu, poprzez promocję zdrowego stylu życia, zachęcanie do badań profilaktycznych i dbania o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

                                                                                                         Lidia Michalska 

Comments are closed.