browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Europejski Dzień Języków 2020

Opublikowano przez 20 października 2020 Możliwość komentowania Europejski Dzień Języków 2020 została wyłączona

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. NOBLISTÓW POLSKICH

„Z językiem, wszędzie jesteś w domu”

                                                         Edward de Waal

W tradycję naszej Szkoły na stałe wpisało się święto obchodzone corocznie 26 września – Europejski Dzień Języków oraz szkolny konkurs przygotowany z tej okazji. W tym roku hasłem naszego świętowania stała się różnorodność językowa jako narzędzie dla osiągnięcia większego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami. Różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu.

W pierwszej konkurencji – quizie językowym przygotowanym przez Polonistów, Anglistów i Germanistów wzięły udział wszystkie klasy wspomagane przez ich Wychowawców. Do drugiego etapu przeszły klasy, które najlepiej rozwiązały test: IILOA, IIILOA, IITH, ITOŚ oraz IIA. Zadaniem do wykonania dla tych klas w następnym etapie była prezentacja multimedialna pod tytułem „Ten język jest najpiękniejszy…” Najciekawszą, najbardziej kreatywną prezentację w duchu różnorodności językowej wykonali przedstawiciele klasy ITOŚ, którzy pięknym słowem i obrazem udowodnili, że w każdym języku jest piękno! Gratulacje dla Wychowawcy, Pani Edyty Kondeli i jej klasy zostały przekazane przez Panią Dyrektor Barbarę Ciecierską na apelu 12 października 2020.

Małgorzata Brzustowicz

Comments are closed.