browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Książka i ja

Opublikowano przez 8 maja 2020 Możliwość komentowania Książka i ja została wyłączona

Maj kwitnie bzem i konwaliami, nie zważając na straszliwego wirusa. Czas nauki zdalnej jest trudny, ale trzeba w nim odnaleźć to, co koi i sprzyja relaksowi, zatem czytania nadszedł czas!

Przecież nic tak jak czytanie nie rozwija naszej wyobraźni. Czytając, wędrujemy po świecie i po zakamarkach zaświatów. Dzięki czytanym książkom uczymy się słów. Wreszcie mamy pasję, a literatura jest tematem rozmów oraz wymiany myśli i refleksji, bo przecież to od rówieśników najczęściej dowiadujemy się, co warto przeczytać, albo jaką nową powieść wydał Steven King. Czas spędzony z książką będziecie dobrze wspominać. Zobaczcie, niektórzy z Was już czytają!

Oto zdjęcia nagrodzone w konkursie z okazji Światowego Dnia Książki, który niedawno biblioteka szkolna wspólnie z nauczycielami polonistami ogłosiła w naszej szkole. Było można nadesłać prezentację, zdjęcie lub film, których tematem wiodącym są książki i Wy, czytelnicy. Wyłoniliśmy zwycięzców konkursu, a oto oni:

  • I miejsce Kasia Warszawiak: nagroda za przepiękną majową scenerię (której zazdrościmy), wszystko kwitnie, czytelnik zagłębiający się w lekturę również;
  • II miejsce Patrycja Eljasz: gratulujemy pomysłu – w czasach izolacji w książkach można znaleźć nawet sport!
  • III miejsce dla Natalii Przybylskiej: za ukazanie początków odkrywania książek i ich tajemnic.

Wszyscy, którzy nadesłali prace otrzymają ocenę z języka polskiego, a tu publikujemy nagrodzone i najciekawsze z nich.

Lilla Rybka

Prezentacja Natalii Przybylskiej: Natalia Przybylska

Comments are closed.