browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Światowy Dzień Zdrowia

Opublikowano przez 7 kwietnia 2020 Możliwość komentowania Światowy Dzień Zdrowia została wyłączona

„Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz”.

Fraszka „Na zdrowie” Jan Kochanowski (fragment)

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Został on ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) dla upamiętnienia rocznicy jej powstania w 1948 roku. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. W Polsce w tym samym dniu obchodzimy także Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

Zdrowie człowieka to wartość największa. Ogromny wpływ ( 53 %) na zachowanie zdrowia lub jego utratę ma styl życia, czyli zbiór decyzji (działań) człowieka, które może on w mniejszym lub większym stopniu kontrolować. W obliczu walki z koronawirusem, który obecnie zagraża ludzkości na całym świecie, nasze decyzje nabierają jeszcze większego znaczenia. Jakie to przykre, że wiele osób musi zachorować, aby zdać sobie sprawę z tego, czym jest zdrowie i życie.

Dbajmy o zdrowie swoje i innych ludzi.

Lidia Michalska.

Comments are closed.