browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Pod znakiem czerwonego serduszka

Opublikowano przez 11 lutego 2020 Możliwość komentowania Pod znakiem czerwonego serduszka została wyłączona

XIV Polsko-Angielski Konkurs Recytatorski Poezji o Miłości w Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie, odbywający się 07.02.2020 r., był pod wieloma względami szczególny. Szczególny jest temat konkursu, mianowicie miłość, która, jak się okazało, w ogóle się jako temat nie starzeje. Szczególny był dobór repertuaru uczestników – były to teksty o wielkich walorach, a nas cieszy, że trudne przecież wiersze Wisławy Szymborskiej były licznie reprezentowane. Szczególni byli wreszcie sami uczestnicy, rekrutujący się głównie z klas pierwszych, co jest dowodem, że zainteresowanie recytacją w naszej szkole nie słabnie, a nagradzani absolwenci będą mieli godnych kontynuatorów. Podkreślali to nauczyciele przygotowujący uczniów: pani Lilla Rybka i pan Mariusz Spychaj. Pani Rybka dostrzegła wielką ambicję i zaangażowanie pierwszaków oraz to, że wykorzystali oni w pełni swoje umiejętności, a pan Spychaj był zadowolony z tego, że poezja angielska została zaprezentowana nienagannie językowo. To dobry znak, jeśli chodzi o nauczanie języka angielskiego. Tak więc pierwszoklasiści zdominowali konkurs, z czego bardzo się cieszymy.

Niestety, jury w osobach pani Edyty Tyburczy-Kujawy i pana Piotra Figasa, było nieubłagane i nagrodziło uczniów nieco starszych, którzy warsztat recytatorski mają już wypracowany w najmniejszych szczegółach. Tego dnia byli po prostu nieco lepsi. Nie wiadomo, jakie emocje towarzyszyły najmłodszym, pewnie rodzaj zawodu, ale warto przypomnieć, że nasza szkoła może poszczycić się wieloma sukcesami recytatorskimi i trzeba podkreślić, że wzięły się one z wytężonej pracy. Dlatego, Drodzy Pierwszoklasiści, otrzyjcie łzy i jeśli połknęliście bakcyla recytacji, usilnie ćwiczcie – pierwsze koty za płoty i niejeden konkurs jeszcze przed Wami.

 • Poezja polska:
  • I miejsce – Oskar Kurpiński IIITOŚ;
  • II miejsce – Patrycja Kubicka IIITH;
  • III miejsce – Weronika Mazurek ITOŚ.
  • wyróżnienie – Kinga Czekan ITOŚ.
 • Poezja angielska:
  • I miejsce – Patrycja Kubicka IIITH;
  • II miejsce – Kewin Zając ITH;
  • III miejsce – Weronika Rusiecka IITH.
  • wyróżnienia – Nina Niewinczana ILOa, Wiktoria Całka ILOa.

Konkurs znakomicie rozpoczęła piękną pieśnią Joanna Stąporek z ITOŚ, a same zmagania sprawnie poprowadzili Kornelia Surdacka i Oskar Baczyński z ITOŚ, W przerwie na obrady jury znakomicie zaprezentowała się w piosence okolicznościowej Amelia Nagler z ILOa.

Na koniec chcielibyśmy podkreślić, że recytacja to sztuka, która lubi ciszę oraz skupienie i taką właśnie ciszę zapewnili wykonawcom licznie zgromadzeni widzowie. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu oraz publiczności.

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.