browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Spotkanie opłatkowe 2019

Opublikowano przez 21 grudnia 2019 Możliwość komentowania Spotkanie opłatkowe 2019 została wyłączona

Piękną tradycją ostatniego tygodnia przed Bożym Narodzeniem jest spotkanie opłatkowe przygotowane przez Samorząd Uczniowski. W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do jasełek, ale tym razem nasz Samorząd zaprezentował wzruszającą scenkę będącą montażem tekstów i pieśni. Na program złożyły się między innymi fragmenty “Chłopów” Władysława Stanisława Reymonta oraz kolędy: te uświęcone wielowiekową tradycją i te we współczesnej aranżacji. Usłyszeliśmy również instrumentalne wersje niektórych kolęd zaaranżowane na skrzypce i gitarę. Organizatorzy zadbali o taki szczegół, jak wydrukowanie tekstów kolęd, więc wszyscy mogli razem z wykonawcami śpiewać. I tak też się stało.

Nastrój stworzony przez nasze młode talenty muzyczne udzielił się wszystkim. Zrozumieliśmy, jak ważne są Święta Bożego Narodzenia dla podtrzymania wspólnoty. Zwróciła na to uwagę pani dyrektor, Barbara Ciecierska, która dostrzegła oczyszczający wymiar Świąt. Bywa tak, że na co dzień świat wymaga od nas nieugiętej postawy, gonimy za niemożliwym, tymczasem czas świąteczny skłania nas do wyciszenia i zrozumienia, że liczy się przede wszystkim bliskość drugiego człowieka. Mówił o tym również ksiądz Piotr Szymczak, gdy opisywał religijne znaczenie opłatka i cytował słowa brata Alberta Chmielowskiego. Spotkanie zakończyło się poświęceniem opłatka i życzeniami.

Życzenia złożył społeczności szkolnej również Wicestarosta Choszczeński, pan Paweł Szuber, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Spotkanie opłatkowe przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką pani Edyty Tyburczy-Kujawy i pana Macieja Żołnierzowa. Program artystyczny przygotowała pani Lilla Rybka. Wystąpili: Laura Simińska i Amelia Nagler z ILOa, Patrycja Eljasz z IILOa, Joanna Stąporek, Kinga Czekan, Kornelia Salomońska z ITOŚ, Oskar Kurpiński z IIITOŚ, akompaniowały Weronika Mazurek i Kaja Guzek z ITOŚ, technikiem był Kewin Kapczyński z IITH.

Bardzo Wam wszystkim dziękujemy!

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.