browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Projekt “Branża metalowa nie zna granic”, czyli ślusarze w akcji

Opublikowano przez 9 grudnia 2019 Możliwość komentowania Projekt “Branża metalowa nie zna granic”, czyli ślusarze w akcji została wyłączona

W dniach 2 – 6.12. 2019 r. nastąpiła realizacja kolejnego projektu w branży metalowej. Tym razem w skład naszej grupy projektowej weszli  następujący uczniowie z klasy IIIA BS I Stopnia: Patryk Kolasa, Patryk Łassa, Mateusz Konieczny, Mateusz Skory wraz z opiekunem panem Januszem Solskim oraz panią Teresą Wiśniewską koordynatorem projektu. Szkołę partnerską czyli Oberstufenzentrum Oder-Spree reprezentowali: Leon Deubler, Sven Richter, Friedrich von Soden, Dennes Weidner  wraz z opiekunem panem Tomaszem Marchwickim. Program wizyty zakładał nabycie nowych umiejętności  w zawodzie ślusarz, pogłębienie współpracy oraz promocję szkolnictwa zawodowego. Uczestnicy projektu mieli możliwość poznać obsługę maszyn konwencjonalnych, wykonując konkretne elementy. Warto zaznaczyć, że wyjątkowe zainteresowanie wśród naszych gości wzbudziły maszyny sterowane numerycznie.

Ale nie samą pracą żyje człowiek, dlatego w projekcie był czas na relaks, aktywność sportową i poznanie regionu. Wyjazd na kręgle do Barlinka, zajęcia sportowe w hali ZS Nr 2  oraz wizyta w pływalni “Wodny Raj” w Choszcznie stanowiły aktywne formy spędzania  czasu. Wspomnieć należy o wycieczce do Szczecina, która obfitowała w niespodzianki. Muzeum Techniki i Komunikacji,  Wały Chrobrego,  Zamek Książąt Pomorskich oraz schron na Dworcu Głównym to atrakcje Szczecina, które powinien poznać każdy turysta, dlatego nasza grupa podążyła tym szlakiem.

W ostatni dzień pobytu gości nastąpiło podsumowanie tygodnia projektowego. Co ciekawe, wszyscy uczestnicy chcą się znowu spotkać w niezmienionym składzie w ramach rewizyty w Niemczech. W tym miejscu składamy podziękowania wszystkim osobom, które nas wspierały. Wśród nich należy wymienić: dyrekcję szkoły –  p. Barbarę Ciecierską, p. Jolantę Plutę, nauczycieli wf – p. Anetę Tuszyńską-Parol, p. Andrzeja Zakrzewskiego, p. Macieja Żołnierzowa, nauczyciela geografii p. Marka Nowaka oraz nauczycieli praktycznej nauki zawodu – p. Jana Czekana, p. Roberta Mańkowskiego i p. Marka Sznitowskiego.

Projekt został współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Powiatu Choszczeńskiego.

Poniżej prezentacja dokumentująca kolejny projekt metalowców.

Teresa Wiśniewska

Album fotograficzny 1 (pobierz)

Album fotograficzny 2 (pobierz)

Album fotograficzny 3 (pobierz)

Comments are closed.