browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Poznajemy naszych patronów

Opublikowano przez 20 grudnia 2019 Możliwość komentowania Poznajemy naszych patronów została wyłączona

Nadszedł czas rocznych podsumowań. Mimo że jest to dopiero półmetek szkolnego maratonu, rok 2019 właśnie odchodzi, jest 11grudnia, w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2, odbył się tradycyjny apel poświęcony patronom naszej szkoły – polskim laureatom nagrody Nobla. Tegoroczne spotkanie nabrało wyjątkowego charakteru, ponieważ dzień wcześniej do zaszczytnego grona laureatów noblowskich dołączyła Olga Tokarczuk. Akademia Szwedzka doceniała pisarkę za „wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia”.

Prowadzące apel, pełniące funkcję Gospodarza Szkoły, uczennice klasy II Technikum Handlowego – Weronika Rusiecka i Julia Nalewska przywitały uczniów, dyrekcję, a także pracowników obsługi i administracji. Następnie głos zabrała pani dyrektor Barbara Ciecierska, która przedstawiła zebranym sprawozdanie z działań podejmowanych przez władze szkoły, nauczycieli i uczniów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020. Życzyła wszystkim zebranym odpoczynku i radości w te nadchodzące Święta, cytując na koniec swojego wystąpienia fragment powieści „Bieguni” autorstwa naszej świeżo upieczonej noblistki.

W dalszej części spotkania Weronika i Julia zaprezentowały sylwetki naszych wybitnych patronów: Marii Skłodowskiej-Curie, Henryka Sienkiewicza, Władysława Stanisława Reymonta, Czesława Miłosza, Lecha Wałęsy, Wisławy Szymborskiej i Olgi Tokarczuk. Ta lista jest otwarta. Może wśród nas są osoby, które dołączą kiedyś do grona wybitnych Polaków, noszących zaszczytne imię Noblistów Polskich…

Weronika przedstawiła informacje na temat odbywającego się dzień wcześniej w naszej szkole XVIII Międzyszkolnego Konkursu „Nobliści Polscy”, który stanowi ważny element tradycji budującej wizerunek Zespołu Szkół Nr 2. W tym roku został on objęty Patronatem Honorowym Starosty Choszczeńskiego, pani Wioletty Kaszak, dzięki czemu wzrósł prestiż naszego Konkursu.

Na koniec spotkania przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Patrycja Eljasz z klasy II liceum Ogólnokształcącego przekazała wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzenia świąteczne: “Pamiętajmy, by wartości takie jak miłość, życzliwość, wdzięczność i empatia towarzyszyły nam nie tylko przez okres świąteczny, lecz szły z nami przez całe życie. Tego wszystkiego, nie tylko w Nowym 2020 Roku, Wam właśnie życzę! Byście szanowali się nawzajem, a płomień który rozpala wasze serca, nigdy nie zgasł”. Do życzeń dołączyły się także uczennice klasy I Liceum Ogólnokształcącego, Laura Simińska i Amelia Nagler, które wykonały wspólnie utwór „Pada śnieg”.

Prowadzące apel Weronika i Julka podziękowały wszystkim za przybycie i poprosiły o rozejście się do klas.

Agnieszka Kurpiewska

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.