browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Olimpiada Wiedzy o AIDS

Opublikowano przez 8 grudnia 2019 Możliwość komentowania Olimpiada Wiedzy o AIDS została wyłączona

1 grudnia – Światowy Dzień Walki z AIDS – święto obchodzone z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Do akcji włączają się nie tylko media, ale także Powiatowe Stacje Sanitarno – Epidemiologiczne. Tradycyjnie, jak co roku Sanepid w Choszcznie zorganizował z tej okazji Olimpiadę Wiedzy o AIDS, która odbyła się 5 grudnia 2019 roku. Jej celem jest propagowanie zachowań prozdrowotnych wśród młodzieży. Konkurs adresowany był do uczniów klas ósmych szkół podstawowych i klas pierwszych szkół średnich. W szranki stanęło kilka szkół nie tylko z terenu naszego powiatu. Zespół Szkół Nr 2 w Choszcznie, po odbytych wcześniej eliminacjach szkolnych reprezentowały dwie uczennice: Wiktoria Całka z klasy ILO oraz Karolina Kowalczyk z ITH. Z wielką przyjemnością pragnę poinformować, że I miejsce w konkursie zajęła KAROLINA KOWALCZYK. Wielkie gratulacje dla zwyciężczyni!

Lidia Michalska

Comments are closed.