browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

XII Jesienne Spotkania z Poezją

Opublikowano przez 2 listopada 2019 Możliwość komentowania XII Jesienne Spotkania z Poezją została wyłączona

Dobrą tradycją Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie są jesienne zmagania recytatorów w konkursie organizowanym przez panią Lillę Rybkę i bibliotekę szkolną. To pierwsza taka impreza z całego cyklu, służąca przede wszystkim wyłowieniu nowych talentów. Dlatego właśnie na Jesienne Spotkania z Poezją “łowi się” pierwszaków, którzy mogą połknąć, i najczęściej połykają, bakcyla recytacji, i ogólniej – działalności artystycznej.

W tym roku szkoła obchodziła 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i w związku z tym, w XII Jesiennych Spotkaniach z Poezją dnia 28.10.2019 r., tematyka konkursu dotyczyła pojęcia patriotyzmu. Warto podkreślić, że wykonawcy sami wybierali teksty, obserwowaliśmy ich poszukiwania, a rezultat niekiedy zaskakiwał. Odnaleziono bowiem teksty głęboko zapisane w tradycję narodu, ale również teksty nowe, które ukazują współczesne rozumienie patriotyzmu.

W jury konkursu zasiedli seniorzy, których już wcześniej gościliśmy w naszej szkole. To ich obecność uświetniła uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 201920120, a teraz nadała rangi młodzieńczym poszukiwaniom wartości. Pani Teresa Maciupa, pan Józef Gigiel i emerytowany dyrektor Zespołu Szkół Nr 2, pan Stefan Szemlij, wywiązali się z powierzonego im zadania z nawiązką. Nie tylko uznali ustalony poziom najlepszych, doświadczonych recytatorów, ale również dostrzegli tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze słowem mówionym.

I miejsce zajęła Weronika Rusiecka z klasy IITH, II miejsce zajął Oskar Kurpiński z klasy IIITOŚ, III miejsce zajęła pierwszoklasistka Wiktoria Całka z klasy ILOa, która pięknie mówi i pięknie gra na gitarze. Przyznano również dwa wyróżnienia, które zdobyły: Patrycja Eljasz z klasy IILOa, i Patrycja Kubicka z klasy IIITH.

Inni ustanowili bardzo wysoki poziom. Gratulujemy wszystkim, szczególnie pierwszakom, dla których te zmagania były być może pierwszymi w ich drodze na szczyty. A jak słychać, bakcyl został połknięty, bo Asia Stąporek z klasy ITOŚ zapisała się na zajęcia ze śpiewu, a dwie gitarzystki: Wiktoria Całka z ILOa i Kaja Guzek z ITOŚ, rozpoczęły zajęcia pod okiem profesjonalistów.

Jesteśmy zadowoleni, że konkurs znakomicie poprowadzili Żaneta Kuś i Oskar Baczyński z ITOŚ, a zaśpiewały Laura Simińska z ILOa i Asia Stąporek z ITOŚ, której akompaniowała Kaja Guzek z ITOŚ. Dziękujemy!

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.