browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wieczór z autorem-niespodzianką

Opublikowano przez 2 listopada 2019 Możliwość komentowania Wieczór z autorem-niespodzianką została wyłączona

Dnia 23 października 2019 roku o godzinie 17:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Figasem – polonistą w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Choszcznie i jednocześnie, o czym wielu nie wiedziało, autorem wierszy. Podczas wieczorku prezentowany był kolejny tomik poezji zatytułowany “oracje o drobnostkach”. Poprzednimi dziełami Piotra Figasa są tomiki zatytułowane jak zwykle małą literą “poprzez jezioro” czy “margines błędu”. Jednak tegoroczny tomik różni się znacznie od pozostałych.

W rozmowie z panem Romanem Szymańskim autor odpowiadał na pytania związane z “oracjami o drobnostkach”, czytając i opowiadając o swoich wierszach, ale były również pytania o głównego zainteresowanego. Autor pokazał się z zupełnie innej strony, niż znamy go na co dzień, zachowując jednak przy tym dozę prywatności. Dzięki temu odsłonięciu i jego odpowiedziom na pytania, słuchacze mieli szansę spojrzeć na wiersze z innej perspektywy, wiedząc, jaki jest ich twórca oraz jakie ma przemyślenia. Obecni na spotkaniu z wielkim przejęciem słuchali przemyśleń i spostrzeżeń autora oraz jego recytacji własnych wierszy, a oprawa muzyczna zespołu: pani Marta Staniewska, pan Grzegorz Jurkiewicz i nasz nauczyciel wychowania fizycznego, a przy tym znakomity gitarzysta, pan Maciej Żołnierzów, idealnie komponowała się z tematem, rozluźniając wszystkich zebranych.

Na samym końcu widownia miała szansę zadać własne pytania, na które twórca nie omieszkał odpowiedzieć. Jako że był to dzień urodzin autora wszyscy zebrani zaśpiewali “Sto lat”. Po napisaniu dedykacji dla czytelników oraz wręczeniu prezentów i kwiatów solenizantowi, wszyscy udali się na urodzinowy tort, by razem z Piotrem Figasem zakończyć to szczególne spotkanie.

Weronika Rusiecka IITH

Fotografie: Weronika Rusiecka

Comments are closed.