browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Warsztaty #donthejt

Opublikowano przez 17 listopada 2019 Możliwość komentowania Warsztaty #donthejt została wyłączona

12 listopada 2019 r. mogliśmy skorzystać z projektu profilaktycznego studentów Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. Młodzi przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Komedy Policji w Choszcznie przeprowadzili  warsztaty dla uczniów w projekcie  #donthejt.

Podczas zajęć zbadali sposób rozumienia hejtu przez młodzież. Poruszone zostały zagadnienia hejtu oraz odpowiedzialności karnej związanej z mową nienawiści w Internecie. Warsztaty polegały na pracy w grupach. Część uczniów miała za zadanie stosować hejt wobec innych, a część miała być ofiarami hejtu. Uczestnicy pracowali też nad sposobami reakcji na hejt oraz próbowali wskazać różnicę między hejtem a konstruktywną krytyką. Jak stwierdzili prowadzący warsztaty studenci, padło wiele ciekawych pomysłów, rozwiązań problemów oraz nawiązała się owocna dyskusja. Część warsztatów dotyczącą odpowiedzialności karnej za zachowania o charakterze “hejtu” poprowadzona została przez funkcjonariusza policji mł. asp. Jakuba Pialika.

                               pedagog szkolny

Edyta Tyburczy-Kujawa

Comments are closed.