browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Święto Drzewa 2019

Opublikowano przez 6 listopada 2019 Możliwość komentowania Święto Drzewa 2019 została wyłączona

Jak co roku uczniowie klasy I, III i IV Technikum Ochrony Środowiska wzięli udział w obchodach Święta Drzewa. Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2002 roku. Celem programu jest edukacja dla zrównoważonego rozwoju  i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia.

Od 2007 roku o tej samej porze uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie wraz z pracownikami Nadleśnictwa Choszczno uczestniczą w akcji. W tym roku, dnia 30.10.2019 r., sadziliśmy drzewa na terenie przylegającym do szkółki leśnej w Sułkowie. Oprócz pracy w lesie czas spędziliśmy z leśnikami przy kominku w wiacie edukacyjnej w Sułkowie

Mamy tylko nadzieję, że choć działania te mają już 11 lat, to będą nadal przyświecać naszej szkole i dopóki będzie z nami tak wspaniała młodzież klas Technikum Ochrony Środowiska propagująca ideę ekologiczną, będą one kontynuowane przez nią i przyszłe pokolenia.

Jadwiga Czyż

Comments are closed.