browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Nietuzinkowe spotkanie

Opublikowano przez 2 listopada 2019 Możliwość komentowania Nietuzinkowe spotkanie została wyłączona

Być może pisarz Krzysztof Piersa, autor “Komputerowego ćpuna”, “Trenera marzeń” i serii fantastycznej “Kosmiczne bobry”, nawet nie wie, na jak podatny grunt padły jego słowa podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie dnia 16.10.2019 r. Być może nie wie, ale powinien się domyślić po tym, w jaki sposób licznie zgromadzona młodzież reagowała. My dodamy do tego tylko tyle, że znamy uczniów naszej szkoły i wiemy, że niektórzy próbują swoich sił, pisząc opowiadania. Dlatego też opowieść pana Krzysztofa o realizowaniu marzeń, o uwolnieniu się od uzależnień czy też o tym, jak dobrze wykorzystywać swój czas, była nośna i ważna.

Odziany w fantazyjny strój i wyposażony w maskotkę bobra – bohatera powieści, pisarz w doskonały sposób rozwijał wątki i, co ważne, posługiwał się nowoczesnym językiem, który młodzież zna, rozumie i lubi. Kontakt został szybko nawiązany, a dowodem, że młodzi ludzie zaakceptowali słowa Krzysztofa Piersy było to, że książki przeznaczone do sprzedaży zniknęły w jednej chwili i wielu uczestników spotkania wynosiło zdobycz w geście tryumfu. W rozmowach kuluarowych przewijały się same pochlebne opinie.

Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej za zaproszenie i polecamy się na przyszłość. Takie spotkania mają znakomite walory motywacyjne.

Fotografie: Lilla Rybka

Comments are closed.