browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Nasi uczniowie na targach edukacyjnych w Eisenhüttenstadt

Opublikowano przez 20 listopada 2019 Możliwość komentowania Nasi uczniowie na targach edukacyjnych w Eisenhüttenstadt została wyłączona

W dniach 15-16 listopada 2019 roku uczniowie klas III TH, III TOŚ, IVTH, IV TOŚ  Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie wraz z opiekunem Panią Aleksandrą Pajor mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe do niemieckiego miasta – Eisenhüttenstadt. Celem ich wizyty było zapoznanie się z ofertami pracy na lokalnym rynku poprzez uczestnictwo w wystawie ,,Starzeit”, której organizatorem był powiat Landkreis Oder-Spree.

Położenie miasta blisko granicy oraz ciekawe oferty pracy stały się impulsem do wyjazdu. Podczas pobytu u naszych zachodnich sąsiadów, grupa młodzieży poznała różnorodne oferty pracy. Zaczynając od rolnictwa, poprzez małe przedsiębiorstwa spożywcze i usługowe a kończąc na przemyśle ciężkim. Każda z ofert pracy prezentowana przez pracodawców ze wschodniej Brandenburgii była bardzo ciekawa dla młodzieży. Mamy nadzieję, że opis naszego krótkiego pobytu w Niemczech  zachęci innych uczniów do szukania pracy na zagranicznym rynku  oraz do organizowania większej liczby takich wycieczek.

Dodać należy, że w organizację wyjazdu na targi edukacyjne włączyły się osoby realizujące projekty w ramach Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży . Stronę niemiecką reprezentował Pan Uwe Schaffranke- ze szkoły partnerskiej – OSZ Oder-Spree  w Fürstenwalde, zaś stronę polską  Pani dyrektor Barbara Ciecierska oraz Pani Teresa Wiśniewska – koordynator współpracy polsko- niemieckiej.

Wszystkim uczestnikom wyjazdu dziękujemy za udział i miło spędzony wspólnie czas, a organizatorom i opiekunowi składamy wyrazy podziękowania i czekamy na kolejne targi w Niemczech.

Oskar Kurpiński IIITOŚ

Comments are closed.