browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

XIX Dzień Papieski

Opublikowano przez 15 października 2019 Możliwość komentowania XIX Dzień Papieski została wyłączona

XIX Dzień Papieski pod hasłem: “Wstańcie, chodźmy”, odbył się 13 października 2019r. na placu przy kościele NNMP w Choszcznie. Dzień Papieski i przygotowania do niego są doskonałą okazja dla nas wszystkich do zapoznania się lub przypomnienia nauczania papieskiego, w tym roku bowiem mija 40 lat od I Pielgrzymki Św.Jana Pawła II do Ojczyzny. Warto zauważy, że była to pierwsza w całej historii Polski wizyta papieża w naszej ojczyźnie. Wizyta niełatwa i zarazem niezwykle doniosła w skutkach.

Młodzież Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie również włączyła się do akcji i przygotowała stoisko z ręcznie wykonanymi przedmiotami. Tym zadaniem zajęły się nasze wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariusza z klasy II Technikum Handlowego: Emilia Zarzecka, Paulina Więckowska, Patrycja Ufnal i Natalia Wyrzykowska. Natomiast Emilia Bok z klasy II Liceum Ogólnokształcącego swój plastyczny talent wykorzystała, aby umilać czas maluchom i malować ich twarze. Również występy artystyczne naszej młodzieży były znakomite. Przed publicznością zaprezentowały się: Laura Simińska i Amelia Nagler z klasy II Liceum Ogólnokształcącego oraz Joanna Stąporek z klasy I Technikum Ochrony Środowiska.

Jednym z celów tego święta jest zebranie funduszy dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do powiększenia zebranej kwoty, która w tym roku była imponująca!

Lilla Rybka

Fotografie: Kinga Czekan z klasy I Technikum Ochrony Środowiska

Comments are closed.