browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

WŁADCY JĘZYKÓW Z POLNEJ

Opublikowano przez 2 października 2019 Możliwość komentowania WŁADCY JĘZYKÓW Z POLNEJ została wyłączona

WŁADCY JĘZYKÓW Z POLNEJ

czyli

Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich

 

Po raz drugi obchodziliśmy Europejski Dzień Języków – piękne międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września.

Spotkaliśmy się i my 26 września w pięknie udekorowanej auli, aby zgodnie z ideą tego święta celebrować różnorodność językową Europy, dobrze się przy tym bawiąc. W szranki wstąpiło pięć klas: IILOa,  IIILOa, IVTOŚ,  IIITH i IIb. Przedstawiciele klas zmagali się w różnych wyczerpujących konkurencjach wymagających od nich wszechstronnej multilingwistycznej wiedzy i, co najważniejsze, praktycznych umiejętności. Kalambury językowe, wygibasy translatorskie, łamańce lingwistyczne, zwroty i wyrażenia  dźwiękonaśladowcze oraz idiomatyczne przysłowia, jak również bardzo żmudny test wiedzy teoretycznej były przedmiotem oceny Szacownego Jury w osobach Pań Agnieszki Kurpiewskiej i Teresy Wiśniewskiej, reprezentujące organizatorów tego corocznego wydarzenia – nauczycieli języka polskiego i języków obcych. Zdobywcom I miejsca – uczniom z klasy IIILOa, Bartoszowi Staruchowi i Kacprowi Gwoździkowi serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy oraz wielkiego poczucia humoru, lekkości i dystansu w przedstawianiu kalamburów językowych. Bardzo dziękujemy wszystkim 23 klasom za udział w eliminacjach do finału, za trud włożony w rozwiązanie trudnego testu przygotowanego przez naszych Polonistów, Germanistów i Anglistów. Wszystkim uczestnikom finału konkursu drobne upominki zostały ufundowane przez nasze partnerskie wydawnictwo Oxford University Press.

Pamiętajmy: Z JĘZYKIEM WSZĘDZIE JESTEŚ W DOMU!!!

Do zobaczenia za rok i pozdrawiamy.

 Małgorzata Brzustowicz i Mariusz Spychaj

Comments are closed.