browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Opublikowano przez 14 października 2019 Możliwość komentowania Dzień Edukacji Narodowej 2019 została wyłączona

Szybko, sprawnie, z werwą, bez kłopotów i utrudnień nauczania – tak najkrócej można scharakteryzować apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez nasz niezawodny Samorząd Uczniowski. I dalej można charakterystykę rozwinąć – wieloletnią tradycją Zespołu Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie są apele samorządowe, a my tradycję szanujemy, poszanowanie dla niej stanowi istotną część wychowania młodzieży. Szanujemy również naszych uczniów i dlatego apel 10.10.2019 r. był dla nas tak ważny.

Prowadzili apel uczniowie klas pierwszych, co nas bardzo cieszy, bo od samego początku angażują się w życie szkoły.  Oskar Baczyński z ITOŚ i Arkadiusz Ozych z ITH poradzili sobie znakomicie jako konferansjerzy, a Amelia Nagler z ILOa i Laura Simińska z ILOa dały prawdziwy popis wokalnych talentów. Objawiła się także Kaja Guzek z ITOŚ jako umilaczka-gitarzystka, zapełniając czas swoją grą.

Podczas apelu padło wiele życzeń. Po pierwsze, Kaja Ignatowicz z IIILOa przekazała władzę przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Patrycji Eljasz z IILOa, życząc nowemu Samorządowi owocnej pracy dla społeczności szkolnej ZS Nr 2. Po drugie, pani Agnieszka Kurpiewska – dotychczasowa opiekunka Samorządu Uczniowskiego, życzyła panu Maciejowi Żołnierzowowi – wybranemu na nowego opiekuna, wzorowej współpracy z młodzieżą i ciągłego podnoszenia poprzeczki. Po trzecie, pani dyrektor Barbara Ciecierska, z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyła najlepsze życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Pani dyrektor życzyła również klasie ITH – zwycięzcom otrzęsin klas pierwszych, by odnieśli jeszcze niejeden szkolny sukces.

Wzmocnieni życzeniami, przyjęliśmy ślubowanie klas pierwszych. Od tej pory pierwszaki stanowią pełnoprawną część naszej społeczności szkolnej.

Od kilku lat podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie szkoły przyznają tytuły w plebiscycie Belfra Roku. Zabawa cieszy się popularnością zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Kuluary aż huczą od rozmaitych przepowiedni. By dać szansę wszystkim, Samorząd Uczniowski co rok wymyśla nowe kategorie. Belfrem Roku 2019 zostali:

  • Mistrz Relaksu – pani Agnieszka Kurpiewska;
  • Mistrz Cierpliwości – pan Piotr Figas;
  • Mistrz Perfekcji – pani Agnieszka Kasperczuk;
  • Mistrz Kreatywności – pani Agnieszka Kurpiewska;
  • Arcymistrz – pani wicedyrektor Jolanta Pluta.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i jak mówią uczniowie: “Pamiętajcie nauczyciele, wszyscy jesteście obserwowani…”

Apel samorządowy to dobra tradycja szkolna i cieszymy się, że przebiegł we wzorowej atmosferze, za co wypada podziękować uczniom. Dziękujemy.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
społeczność szkolna
Zespołu Szkół Nr 2
im. Noblistów Polskich w Choszcznie
życzy wszystkim uczniom
radości z uczestnictwa w życiu szkoły,
bo tylko dzięki radości czas nauki nie jest zmarnowany;
wszystkim rodzicom pociechy z dzieci;
wszystkim nauczycielom dystansu i rozwagi,
bo dzięki nim można spojrzeć daleko;
wszystkim pracownikom szkoły,
by mieli zawsze wsparcie, na jakie zasługują;
wszystkim zainteresowanym życiem szkoły,
by byli dumni z polskiej edukacji.

Fotografie: Piotr Figas

Comments are closed.