browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Pierwszy Dawca Rzeczywisty

Opublikowano przez 12 września 2019 Możliwość komentowania Pierwszy Dawca Rzeczywisty została wyłączona

Mateusz Czarnowski to absolwent Technikum Budowlanego w naszej szkole. Zarejestrował się bazie DKMS w 2017 r. podczas jednej z pierwszych naszych akcji. I właśnie został Dawcą Rzeczywistym. To pierwszy przypadek dawstwa w naszym mieście. Tym bardziej się cieszymy, że dzięki naszej akcji Mateusz pojawił się w bazie.

Po dokładnych badaniach i stwierdzeniu zgodności kodu genetycznego, oddał swoje komórki macierzyste dla chorego dziecka w USA. Nasz dawca komórki macierzyste oddał poprzez wkłucie do talerza kości biodrowej. To bardziej inwazyjna metoda poboru, jednak nie jest niebezpieczna dla zdrowia. Mateusz czuje się bardzo dobrze i zachęca do rejestracji. Dzieląc się swoimi emocjami, wrażeniami i odczuciami po zabiegu przyznał, że towarzyszą mu duma, radość i szczęście. Nie miał żadnych obaw dotyczących zabiegu. Najważniejszy był fakt, że oddając swoje komórki macierzyste daje szansę na życie.

15 września podczas Choszczeńskiej Dziesiątki znów będziemy rejestrować. Wszystkich niezdecydowanych serdecznie zapraszamy. Będzie Mateusz, jako żywy przykład i świadectwo tego, co daje dawstwo. Opowie o tym, jak to się odbywa, odpowie na pytania, rozwieje wątpliwości.

Koordynator akcji
Edyta Tyburczy-Kujawa

Comments are closed.