browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Dawcy po raz kolejny

Opublikowano przez 17 września 2019 Możliwość komentowania Dzień Dawcy po raz kolejny została wyłączona

15 września 2019 r., podczas tradycyjnego biegu “Choszczeńska Dziesiątka”, znów podjęliśmy decyzję o akcji rejestracji potencjalnych Dawców Komórek Macierzystych Szpiku. Tym razem udało zarejestrować się prawie 30 kolejnych chętnych do ratowania życia. Akcję koordynowała Edyta Tyburczy-Kujawa, a jako wolontariuszki pracowały p. Adrianna Dokurno- nauczycielka historii, uczennice klasy III Liceum Ogólnokształcacego Ewelina Salamon i Alicja Tuszyńska, klasy II Technikum Handlowego Patrycja Ufnal i Natalia Wyrzykowska, absolwentka szkoły Weronika Nahorska i mieszkanka Choszczna p. Alicja.

Dzień Dawcy, jak zawsze, był akcją pozytywnie postrzeganą w środowisku. Ta edycja była jednak szczególna. Powodem szczególności akcji był fakt rejestracji Dawców spoza miasta. Często byli do sportowcy oraz ich bliscy mieszkający wiele kilometrów od Choszczna. Mieliśmy przyjemność rejestrować Dawców ze Szczecina, Stargardu, Łobza czy Gorzowa Wlkp. Ale szczególny wymiar dał też fakt, że wspierał nas swoją obecnością Mateusz Czarnowski, absolwent naszej szkoły, który został pierwszym w Choszcznie Dawcą Rzeczywistym. Mateusz opowiadał, jak przebiega proces poboru komórek, jak wygląda pobyt w szpitalu i dzielił się swoimi odczuciami. Niewątpliwie pomógł rozwiać wątpliwości tych, którzy jeszcze się wahali.

Udana akcja to praca wielu osób. Wolontariuszy i osób zajmujących się logistyką przedsięwzięcia.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 – p. Agnieszce Czukiewskiej, która użyczyła nam miejsca i wyposażenia niezbędnego do przeprowadzenia akcji oraz jednemu z organizatorów “Choszczeńskiej Dziesiątki”, p. Dariuszowi Staruchowi, który zadbał o to, abyśmy mogli rejestrować podczas tej dużej sportowej imprezy.

Pedagog szkolny
Edyta Tyburczy-Kujawa

Comments are closed.