browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Ślusarze szkolą się w Niemczech

Opublikowano przez 10 czerwca 2019 Możliwość komentowania Ślusarze szkolą się w Niemczech została wyłączona

Tradycyjnie w czerwcu ślusarze z naszej szkoły uczestniczą w projekcie polsko- niemieckim. Tym razem realizacja projektu nastąpiła w dniach 3-7.06.2019r. w Oberstufenzentrum Oder Spree w Fürstenwalde. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III A ZSZ w składzie: Kamil Paczos, Jakub Szymanek, Kamil Wasilewski, Jakub Wesoły oraz nauczyciele: p.Janusz Solski i p.Teresa Wiśniewska.  W grupie naszego partnera byli: Erik Wenk, Florian Stecher, Paul- Heinz Koss, Theo Neumann, Antonia Capizzi  oraz  opiekunowie: p.Jörg Höhnow i p.Uwe Sraubhaar.

Program spotkania dotyczył branży mechanicznej. Nasi uczniowie mieli okazję poznać funkcjonowanie firmy ,,STAMA GmbH” w Bad Saarow. Uczestnictwo w zajęciach praktycznych umożliwiło młodzieży nabycie nowych umiejętności niezbędnych w pracy ślusarza. Ponadto grupa projektowa uczestniczyła  w zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Wspólne zajęcia z wychowania fizycznego, wizyta na pływalni ,,Schwapp”, a także gra w kręgle, stanowiły aktywną formę spędzania wolnego czasu. Główną atrakcją naszego pobytu była wycieczka tematyczna do Berlina. Tym razem podziwialiśmy zbiory Niemieckiego Muzeum Techniki. Naszą uwagę przyciągnęły eksponaty znajdujące się na wystawach dotyczących żeglugi, lotnictwa, kolejnictwa, ruchu drogowego oraz Science Center Spectrum. W ostatnim dniu wizyty dokonaliśmy podsumowania tygodnia projektowego. Uczniowie  ocenili projekt pozytywnie i wyrazili  nadzieję, że w następnych latach nasza współpraca w branży mechanicznej  będzie kontynuowana. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od gospodarzy.

Poniżej prezentujemy album fotograficzny w formie prezentacji.

Teresa Wiśniewska

Album fotograficzny część 1 (pobierz)

Album fotograficzny część 2 (pobierz)

Album fotograficzny część 3 (pobierz)

 

 

Comments are closed.