browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

“Jak nie czytam, jak czytam 2019”

Opublikowano przez 10 czerwca 2019 Możliwość komentowania “Jak nie czytam, jak czytam 2019” została wyłączona

Czytać to bardziej żyć, to żyć intensywniej.

Carlos Ruiz Zafón

Akcja „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” odbyła się 7 czerwca 2019 r. w całej Polsce i w Zespole Szkół Nr 2 w Choszcznie.

Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki tak, by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Bowiem kto w młodości nie odnajdzie radości z czytania, ten bardzo rzadko staje się aktywnym czytelnikiem w dorosłym życiu.

Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki i promocję czytelnictwa.

W naszej szkole czytali uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i oczywiście dyrekcja szkoły. Wszyscy uczestnicy akcji byli w dobrych humorach, a dodatkowe atrakcje i konkurs urozmaiciły nasze spotkanie na dziedzińcu szkolnym. W przyszłym roku też będziemy aktywni z książką.

Lilla Rybka
Samorząd Uczniowski ZS Nr2

Comments are closed.