browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Darz Bór!

Opublikowano przez 6 czerwca 2019 Możliwość komentowania Darz Bór! została wyłączona

27 maja 2019 roku uczniowie klas ILOA, IITOŚ i IIITOŚ ZS Nr 2 w Choszcznie wybrali się na zajęcia z leśnikami i myśliwymi do Sławęcina. O godzinie 10:00 byliśmy już w domku myśliwskim.

Leśnicy przywitali nas wspólnym ogniskiem i opowiedzieli krótką historię swojego zawodu. Niestety, pogoda nam nie dopisała i musieliśmy zrezygnować z interesujących pogadanek przy ognisku. Dlatego też przenieśliśmy się do domku myśliwskiego. Wystrój pomieszczeń wywarł on na nas ogromne wrażenie, ponieważ w jednej z sal na ścianach wisiały imponujące poroża. Wtedy też usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji o tradycjach łowieckich, hodowli psów myśliwskich i warunkach, jakie trzeba spełnić, aby zostać myśliwym. Wykład, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć, ukazał nam nie zawód, a hobby. Ponadto dowiedzieliśmy się, że polowania to przede wszystkim tradycja i obyczaje, a jedną z nich jest gra na rogu na cześć upolowanej zwierzyny. Niektóre z tych sygnałów mieliśmy okazję usłyszeć. Wszyscy byli zafascynowani kulturą i historiami opowiadanymi przez leśników. Nasze spotkanie zakończyliśmy kiełbaskami pieczonymi na ognisku.

Nasza wycieczka była udana i bardzo interesująca, a leśnicy i myśliwi przeprowadzili z nami lekcje na medal. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Jadwiga Czyż

Comments are closed.