browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

“Młodzi głosują” – wybory do PE

Opublikowano przez 27 maja 2019 Możliwość komentowania “Młodzi głosują” – wybory do PE została wyłączona

23 maja 2019 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie zostały przeprowadzone młodzieżowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Od wielu lat Zespół Szkół Nr 2 bierze udział w symulacji w wyborów, które są organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem akcji „Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi, także niepełnoletnich, w życiu publicznym, w tym zachęcanie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez dostarczanie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów.

Młodzież również ma swoje zdanie i poglądy. Udział szkoły w programie „Młodzi głosują” daje jej możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty obywatelskiej.

Adrianna Dokurno

Comments are closed.