browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wypadki drogowe i ewakuacja

Opublikowano przez 3 kwietnia 2019 Możliwość komentowania Wypadki drogowe i ewakuacja została wyłączona

Każdego roku z Zespole szkól Nr 2 podejmujemy współpracę z Powiatową Komendą Straży Pożarnej. Korzystając z doświadczenia i wiedzy asp. Stanisława Rydza staramy się wpływać na podniesienie świadomości młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań. Wszystkie klasy I objęte są prelekcjami z tematu ewakuacji. Dzięki temu uczniowie wiedzą jak zachować w przypadku wybuchu pożaru nie tylko w szkole czy w domu ale i w innych miejscach użyteczności publicznej. Uczniom klas II prezentowane są zachowania niebezpieczne na drogach i ich konsekwencje. Pan asp. Stanisław Rydz bardzo obrazowo przedstawił zagrożenia związane z podejmowaniem ryzyka na drodze. Pokazał również co robić, gdy staje się świadkiem lub uczestnikiem wypadku drogowego, jak udzielić pomocy, co robić by być zabezpieczonym podczas udzielania pomocy. Te cenne informacje są wciąż aktualne i nigdy nie wiemy kiedy będą weryfikowane w praktyce.  A przecież im większa wiedza, im wyższa świadomość tym bezpieczniejsze zachowania. Dziękujemy za tę porcję wiedzy i zdrowego rozsądku.

Edyta Kujawa

Comments are closed.