browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Dawcy dla Agatki i Innych – podsumowanie

Opublikowano przez 1 kwietnia 2019 Możliwość komentowania Dzień Dawcy dla Agatki i Innych – podsumowanie została wyłączona

Trwająca 4 dni akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku zakończona.  Dzięki niej zwiększyła się szansa na wyleczenie z nowotworowych krwi chorych na całym świecie. Zarejestrowaliśmy kolejnych 70 potencjalnych Dawców. Łącznie z gminami, które również organizowały akcje rejestracji dla Agatki i Innych, fundacja DKMS zyskała prawie 400 nowych osób, które zdecydowały się ratować chorych na białaczkę.  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w tej inicjatywie. Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Miejska Biblioteka Publiczna, Choszczeński Dom Kultury, Klub Kiwanis Kobieta 2000, HDK „Niagara” dołożyli wielkich starań, by akcja zakończyła się jak największym sukcesem.  Mocno pomogli nam również  ks. Dziekan prob. kan. mgr Grzegorz Suchomski i ks. prob. kan. mgr Karol Wójciak, choszczeńskie media TV E-Cho i TV West, firma „Anamaja” projektowanie stron oraz osoby prywatne i wolontariusze.  Serdecznie wszystkim dziękujemy.

Mamy nadzieję, że wśród zarejestrowanych Dawców będzie choć jeden Dawca rzeczywisty.

Wszystkim potencjalnym Dawcom gratulujemy tej wielkiej i pięknej decyzji.

Nie kończymy rejestracji, bo potrzebujących chorych stale przybywa. Już dziś zapraszamy na kolejny Dzień Dawcy.

Edyta Kujawa

Comments are closed.